وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

ژن مشترک دخیل در اوتیسم

0

 

بر اساس یک مطالعه جدید بسیاری از خطرات ژنتیکی برای اوتیسم به نظر می رسد از ژن عام می‌گیرد و نه از جهش های ژن خود به خودی.

محققان با مقایسه حدود 3،000 نفر مبتلا و غیر مبتلا به اوتیسم در سوئد دریافتند که حدود 52 درصد مبتلا به اوتیسم ژن‌های مشترک و تغییرات نادر را به ارث برده . جهش های ژنتیکی خود به خود تنها 2.6 درصد از خطر ابتلا به اوتیسم را به خود اختصاص دادند.

با توجه به مطالعه با بودجه موسسه ملی بهداشت ایالات متحده محققان همچنین دریافتند که ژنتیک به نظر می رسد نقش قوی تری در ارتباط با خطر اوتیسم از عوامل محیطی بازی می‌کند.

این بررسی که پژوهشگران آن را بزرگترین در نوع خود تا به امروز می‌دانند، در جولای 20 مجله طبیعت ژنتیک منتشر شده است.

کاترین Roeder، استاد آمار و زیست شناسی محاسباتی در دانشگاه کارنگی ملون در پیتسبورگ، در انتشار این اخبار گفت”از این مطالعه، ما می توانید ببینیم که ژنتیک نسبت به عوامل خطر زیست محیطی نقش مهمی در توسعه اوتیسم ایفا می کند .

اختلالات طیف اوتیسم طیف وسیعی از معلولیت رشدی است که می توان باعث مشکلات اجتماعی، ارتباطی و رفتاری شود؛ مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری تخمین می زند از هر 68 کودک آمریکایی یکی از آنها دارای طیف اختلال اوتیسم.

جوزف Buxbaum، پزشک شهر نیویورک، در انتشار اخبار از موسسه ملی بهداشت روان ایالات متحده (NIMH) گفت: “تنوع ژنتیکی به احتمال زیاد حدود 60 درصد با انواع رایج که شامل بخش عمده ای از معماری ژنتیکی آن است ”

Roeder افزود: “این یافته ها نمی تواند بدون آمار اتفاق افتاده باشد، و در حال حاضر ما باید در این بازی از آنچه آموخته ایم٬ اعم از روش های آماری تصمیم بگیریم که چه چیزی باعث اوتیسم می‌شود”

با توجه به NIMH  دکتر توماس Insel در اخبار کارنگی ملون گفت: “تمرکز و جستجوی دانستن ماهیت خطر ژنتیکی برای یافتن سرنخ هایی به ریشه های مولکولی  ممکن است به ما در پیدا کردن این مساله کمک کند” .

Buxbaum توضیح داد که “در یک خانواده داده می شود، جهش می تواند یک عامل تعیین کننده در یک خوانواده باشد که منجر به بروز و ظهور [اوتیسم] در یکی از اعضای خاص خانواده باشد.”

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*