وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

راهنمای جامع پیشگیری از بارداری

0

این راهنما به شما کمک میکند که پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با پیشگیری از بارداری پیدا کنید و هدف اصلی این مقاله دادن اطلاعات عملی برای کسانی است که می خواهند  در مورد روش های پیشگیری از بارداری بیشتر بدانند، از جمله نوجوانان٬ زنان بین ۲۰ تا ۴۰ سال و هر کسی که در مورد روش استفاده از روش های جلوگیری از بارداری سوالاتی در سر دارد .

جلوگیری از بارداری تا چه حد مؤثر است؟

همه روش های جلوگیری از بارداری ذکر شده در این وبسایت موثر هستند٬ با این حال هیچ روشی 100٪ قابل اعتماد نیست و قابلیت اطمینان برای هر روش در درصد داده شده است.
به عنوان مثال، تزریق پیشگیری از بارداری بیش از 99٪ موثر و قابل اطمینان است و این به این معنی است که کمتر از 1 زن در هر 100 زن ممکن است درهر سال با استفاده از این روش جلوگیری از بارداری در این روش شکست بخورد و باردار شود .

اثر برخی از روش ها به این بستگی دارد که شما چگونه از آنها استفاده کنید.
به عنوان مثال، قرص های خوراکی پیشگیری ترکیبی (COCP) اغلب به عنوان قرص” اشاره میکند اگر به درستی استفاده شود یا در زمان مناسب مصرف گردد بیش از 99٪ موثر است. با این حال، اگر شما یک قرص را از دست دهید و یا آن را استفراغ کنید این روش کمتر موثر خواهد بود .

به طور خلاصه هنگامی که شما تصمیم گرفته گرفته اید یکی از روش های جلوگیری از بارداری را استفاده کنید٬ شما نیاز به فکر کردن در مورد پرسش های زیر دارید:

  •  این روش چقدر موثر است
  •  خطرات احتمالی و عوارض جانبی این روش چیست
  •  برنامه ریزی برای بارداری در آینده با استفاده از این روش
  •  این روش برای شریک عاطفی شما مناسب است یا خیر
  •  اگر شما در یک وضعیت بیماری هستید، و یا داروهایی که استفاده میکنید با این روش تداخل پیدا می کنند.

در حال حاظر در این وبسایت “دانشنامه پزشکی” ۱۵ روش استاندارد و علمی به صورت کامل و جامع  در دسترس شما قرار داده شده است . [highlight] (در دست ترجمه) [/highlight]

با انتخاب کردن و کلیک کردن هر یک از ۱۵ روش زیر شما می‌توانید اطلاعات کامل و مفصلی از جمله اینکه چگونه این روش کار می کند، چگونه این روش موثر است ، و مزیت های اصلی و معایب آنها را نیز توضیح میدهد٬ این روشها عبارتند از:

همچنین دو روش دائمی پیشگیری از بارداری نیز وجود دارد که به شرح زیر می‌باشند:

  • عقیم سازی زنان
  • عقیم سازی مردان (وازکتومی)

اینکه کدامین یک از روش های فوق برای شما مناسب است بستگی به تعدادی از عوامل از جمله سن شما، استعمال سیگار و دخانیات، سابقه پزشکی و خانواده در مورد بیماری های خاص، و هر نوع دارویی که شما در حال حاظر مصرف میکنید دارد .

همچنین شما میتوانید به منظور تصمیم گیری صحیح و مناسب و پاسخ سوالات رایج در استفاده از هر کدام از روش های فوق٬ به پزشکان عمومی و کلینیک های امور جنسی و یا حتی داروخانه ها نیز مراجعه کنید .

اختصاصی "مجله پزشکی مدپلاس"
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*