Search
عمل زانو در کودکان

تاخیر در عمل جراحی زانو در کودکان خطرناک است

عمل زانو در کودکان

محققان می‌گویند به تاخیر انداختن عمل جراحی برای درمان آسیب دیدگی رباط صلیبی قدامی (ACL) [ رباط اصلی در وسط زانو ] می تواند خطر ابتلا به آسیب های بیشتر در ورزشکار جوان را افزایش دهد.

آنها پرونده 130 نفر، 8 ساله تا 16، که تحت عمل جراحی بازسازی ACL قرار داشتند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند .
از این بیماران 62 نفر از آنها کمتر از شش هفته پس از آسیب دیدگی تحت عمل قرار گرفته بودند و 37 نفر آنها شش تا 12 هفته پس از آسیب تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند ، و مابقی پس از سه ماه پس از آسیب دیدگی این عمل را انجام داده بودند .

پس از این بررسی‌ها محققان متوجه شدند که بیمارانی که دیرتر از سایرین تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند در آینده به میزان بالاتری از آسیب های زانو صدمات شدید‌تر دچار خواهند شد .

یک نوع رایج از آسیب ثانویه زانو٬ پارگی منیسک می‌باشد .
منیسک یک دیسک پلاستیکی که مخده زانو است؛ پارگی می تواند در سمت خارجی زانو (پارگی جانبی) و یا در سمت داخلی زانو (پارگی داخلی) رخ دهد که باعث پیچ خوردن یا چرخش زانو به زور و اجبار می‌شود.

دکتر آلن اندرسون، ارتوپدی اتحاد در نشویل، در انتشار این اخبار گفت: “بیمارانی که 6 تا 12 هفته پس از آسیب ACL به حال عمل جراحی درآمدند 1.45 درصد شانس بیشتری از آسیب منیسک لترال نسبت به کسانی که دیرتر تحت عمل جراحی قرار ‌میگرند٬ دارند و خطر برای پارگی منیسک داخلی هنگامی که عمل جراحی به تاخیر می‌افتد حداقل بعد از 6 هفته 4.3 برابر افزایش میابد” .

نویسندگان این مطالعه اشاره کردند: حدود دو سوم از بیماران مورد مطالعه مرد بودند٬ و سایر عوامل خطرساز برای آسیب های ثانویه زانو شامل سن و سال ، بازگشت به ورزش قبل از عمل جراحی ACL و بی ثباتی قبلی زانو بود .

اندرسون گفت: “این مهم است که پس از آسیب دیدگی رباط صلیبی قدامی (ACL) والدین در اسرع وقت فرزندان خود را تحت درمان قرار دهند و عمل جراحی هم اکنون با از بین بردن مشکلات طولانی مدت در زانو کمک می کند و آن قطعا یک انتخاب درست است”

قابل ذکر است که داده ها و نتیجه گیری‌های ارائه شده در جلسات معمولا اولیه در نظر گرفته می‌شوند تا زمانی که در یک نشریه پزشکی کارشناسی منتشر شود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*