وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تاخیر در عمل جراحی زانو در کودکان خطرناک است

0

 

محققان می‌گویند به تاخیر انداختن عمل جراحی برای درمان آسیب دیدگی رباط صلیبی قدامی (ACL) [ رباط اصلی در وسط زانو ] می تواند خطر ابتلا به آسیب های بیشتر در ورزشکار جوان را افزایش دهد.

آنها پرونده 130 نفر، 8 ساله تا 16، که تحت عمل جراحی بازسازی ACL قرار داشتند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند .
از این بیماران 62 نفر از آنها کمتر از شش هفته پس از آسیب دیدگی تحت عمل قرار گرفته بودند و 37 نفر آنها شش تا 12 هفته پس از آسیب تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند ، و مابقی پس از سه ماه پس از آسیب دیدگی این عمل را انجام داده بودند .

پس از این بررسی‌ها محققان متوجه شدند که بیمارانی که دیرتر از سایرین تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند در آینده به میزان بالاتری از آسیب های زانو صدمات شدید‌تر دچار خواهند شد .

یک نوع رایج از آسیب ثانویه زانو٬ پارگی منیسک می‌باشد .
منیسک یک دیسک پلاستیکی که مخده زانو است؛ پارگی می تواند در سمت خارجی زانو (پارگی جانبی) و یا در سمت داخلی زانو (پارگی داخلی) رخ دهد که باعث پیچ خوردن یا چرخش زانو به زور و اجبار می‌شود.

دکتر آلن اندرسون، ارتوپدی اتحاد در نشویل، در انتشار این اخبار گفت: “بیمارانی که 6 تا 12 هفته پس از آسیب ACL به حال عمل جراحی درآمدند 1.45 درصد شانس بیشتری از آسیب منیسک لترال نسبت به کسانی که دیرتر تحت عمل جراحی قرار ‌میگرند٬ دارند و خطر برای پارگی منیسک داخلی هنگامی که عمل جراحی به تاخیر می‌افتد حداقل بعد از 6 هفته 4.3 برابر افزایش میابد” .

نویسندگان این مطالعه اشاره کردند: حدود دو سوم از بیماران مورد مطالعه مرد بودند٬ و سایر عوامل خطرساز برای آسیب های ثانویه زانو شامل سن و سال ، بازگشت به ورزش قبل از عمل جراحی ACL و بی ثباتی قبلی زانو بود .

اندرسون گفت: “این مهم است که پس از آسیب دیدگی رباط صلیبی قدامی (ACL) والدین در اسرع وقت فرزندان خود را تحت درمان قرار دهند و عمل جراحی هم اکنون با از بین بردن مشکلات طولانی مدت در زانو کمک می کند و آن قطعا یک انتخاب درست است”

قابل ذکر است که داده ها و نتیجه گیری‌های ارائه شده در جلسات معمولا اولیه در نظر گرفته می‌شوند تا زمانی که در یک نشریه پزشکی کارشناسی منتشر شود.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*