وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تغییر رژیم غذایی و تغییر در باکتری‌های روده‌ای

0

 

بر اساس یک مطالعه جدید تغییر رژیم غذایی به طور چشمگیری می تواند باعث تغییر تعادل باکتری های موجود در روده به صورت روزانه شود .

محققان گفتند، این نوسانات می تواند به شناسایی و سهولت عود برای افراد مبتلا به برخی از بیماری های مزمن مانند بیماری التهابی روده (کولیت اولسراتیو و بیماری کرون) کمک کند.

دانشمندان موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) اشاره کردند٬ تریلیون باکتری در دستگاه گوارش زندگی می کنند، اما اثرات آنها بر سلامت انسان است که هنوز به خوبی درک نشده است.

برای درک بهتر نقش باکتری ها در بدن، تیم تحقیق با ایجاد تغییرات در باکتری های دو نفر در طول یک سال تحت نظارت گرفته شد و نمونه مدفوع روزانه برای نظارت بر مقدار و نوع باکتری جمع آوری شد.

هر دو نفر یک رویداد در طول دوره مطالعه که تاثیر قابل توجهی در microbiome روده و یا تعداد و انواع باکتری ها در دستگاه گوارش خود تجربه کردند.

با توجه به این مطالعه که در شماره جولای 25 از ژنوم زیست شناسی منتشر شده بود٬ یکی از آنها در حالی که در یک سفر دو هفته ای به یک کشور در حال توسعه بود دچار اسهال شد. این شخص تغییرات قابل توجهی در توازن باکتریهای روده داشت. پس از بازگشت به خانه به ایالات متحده، با این حال، باکتریهای روده، به حالت عادی بازگشتند.

در همین حال، شرکت کننده دیگر به مسمومیت غذایی از سالمونلا توسعه یافت . در نتیجه، سالمونلا روده به نزدیک به 30 درصد افزایش یافت. علاوه بر این، جمعیتی از باکتری های مفید تقریبا ناپدید شدند. پس از بهبود از مسمومیت غذایی، باکتری های مفید به حدود 40 درصد از کل microbiome بازگشتند.

محققان گفته اند٬ برنامه ریزی برای این که چرا باکتریهای روده، پس از نوسان٬ به طور تمایل گسترده تمایل به بازگشت به سطح طبیعی خود دارند در حال بررسی است .

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*