وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

عوارض خوردن آب استخر

0

 

کارشناسان هشدار می دهند: استخرها می توانند باعث تسکین گرمای تابستان شوند، اما بلعیدن بیش از حد کلر آب توسط کودکان٬ می‌تواند آنها را بیمار کند .

در میان پاشش و هیجان کودکان در استخر، می‌توانند مقداری زیادی آب را بدون اینکه بخواهند ببلعند٬ و همچنین برخی از بچه ها نیز ممکن است با وجود هشدار پدر و مادر٬ از آب استخر بنوشند .

دکتر سمپسون دیویس، یک پزشک اورژانس در مرکز پزشکی بیمارستان Meadowlands در نیوجرسی می‌گوید: اگر چه بلعیدن مقدار کمی از آب استخر بی ضرر است، اما این مهم است که پدر و مادر بداندد که خوردن بیش از حد آب استخر می تواند به مسمومیت با کلر منجر شود و یا بیماری آب تفریحی به اصطلاح volgens مبتلا شوند .
کودکان همچنین می توانند آب را به ریه های خود استنشاق کنند، که می تواند به یک بیماری جدی به نام غرق شدن ثانویه منجر شود.

دیویس گفت، کلر ممکن است تمام میکروب های خطرناک در آب را از بین نبرد، بنابراین اگر کودکان در آب استخر فرو روند ممکن است آنها به بیماری مبتلا شوند.

دیویس اضافه کرد٬ اگر پدر و مادر و سرپرستان از این خطر آگاه هستند، آنها می توانند مراحلی را برای جلوگیری از چنین اتفاقی طی کنند. با آگاه بودن، پدر و مادر نیز می تواند علائم هشدار دهنده را تشخیص و به دنبال آن توجه فوری پزشکی را برای کودکان خود دریافت کنند .

دیویس به پدر و مادر می‌کند٬ مراقب علائم زیر باشید زیرا آنها می توانند در عرض چند ساعت و یا تا 72 ساعت پس از شنا توسعه یابد:

اولین نشانه هایی از مشکل معمولا عبارتند از:

  •      معده درد و استفراغ 
  •      سرفه مداوم
  •      تنگ نفس
  •      خستگی


بیماری آب تفریحی و مسمومیت با کلر ممکن است به ناراحتی های گوارشی مانند درد شکمی و اسهال منجر شود. این شرایط ممکن است مانند یک مورد مسمومیت غذایی یا آنفلوآنزای معده به نظر برسد.

مسمومیت با کلر ممکن است علایمی در سیستم های عصبی و تنفسی ایجاد کند. تورم و سوزش هم ممکن است در چشم ها، گلو، بینی و گوش ها توسعه یابد.

غرق شدن ثانویه، یک اثر بیشتر بر روی سیستم تنفسی می گذارد. کودکان را دچار مشکلات تنفسی، مرطوب صدا و سرفه های مداوم می‌کند. آنها همچنین لرز غیر قابل کنترلی دارند.

کودکانی که دارای هر یک از این علائم می‌باشند باید بلافاصله به اورژانس مراجعه کنند .

دیویس راهنمایی زیر برای دفع این مشکلات ارائه داده است:

 

  •      وقتی شنا و آب بازی کودک شما به پایان رسید، قرمزی و سوزش در اطراف چشم، بینی، دهان و گوش را بررسی کنید؛ و این ممکن است نشانه وجود سطح بیش از حد کلر در آب باشد.
  •      برای سرفه های آزار دهنده گوش خراش: اگر کودک شما پس از پایان شنا٬ سرفه‌های مکرر و آزار دهنده می‌کند که برطرف نمی شود می تواند نشانه آن باشد که کودک شما مقدار زیادی از آب را بلعیده یا استنشاق کرده است.
  •      حالت آماده باش برای علائم شبیه سرماخوردگی: اگر علائم آنفولانزا یا مواد غذایی مسمومیت بعد از شنا در کودک شما توسعه یافت، به دنبال توجه فورییت های پزشکی باشید.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*