وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تایید داروی جدید برای درمان دیابت توسط FDA

0

2014 ژوئن 27 – سازمان غذا و داروی ایالات متحده داروی جدید Afrezza (انسولین انسانی) به شکل پودر استنشاقی را مورد تایید قرار داد
انسولین استنشاقی سریع الاثر به بهبود کنترل قند خون در بزرگسالان مبتلا به دیابت کمک خواهد کرد.
Afrezza انسولین استنشاقی سریع الاثر است که در ابتدای هر وعده غذایی استفاده شود.

تخمین زده می شود 25.8 میلیون (18800000 تشخیص داده شده و 7.0 میلیون نفر تشخیص داده نمی شود) مردم در ایالات متحده و یا در حدود 8.3 درصد از جمعیت مبتلا به دیابت. با گذشت زمان می تواند سطح قند خون آنها بالا رود و خطراتی از جمله بیماری های قلبی، نابینایی و اعصاب و آسیب های کلیوی را افزایش دهد.

ژان مارک Guettier، MD، مدیر بخش متابولیسم و محصولات غدد درون ریز در مرکز FDA برای ارزیابی و تحقیق داروها گفت: ” Afrezza یک گزینه درمانی جدید برای بیماران مبتلا به دیابت نیاز به صرف غذا انسولین است ” . “تصویب امروز گسترش گزینه های در دسترس برای تحویل انسولین از صرف غذا در مدیریت به طور کلی از بیماران مبتلا به دیابت که نیاز به آن برای کنترل سطح قند خون است.”

Afrezza یک جایگزین برای طولانی اثر انسولین نیست. Afrezza باید در ترکیب با انسولین طولانی اثر در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 استفاده  شود، و آن را برای درمان کتواسیدوز دیابتی در بیماران سیگاری توصیه نمی شود .

Afrezza نباید در بیماران مبتلا به بیماری مزمن ریوی مثل آسم یا COPD استفاده شود.عوارض جانبی شایع مرتبط با Afrezza در مطالعات بالینی هیپوگلیسمی، سرفه و درد گلو یا تحریک بود.

منبع: FDA

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*