وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

کاندوم زنانه

0

 

 

کاندوم زنانه از جنس پلاستیکی نرم به نام پلی اورتان ساخته شده و بسیار نازک می‌باشد و در داخل واژن برای جلوگیری از مایع منی به داخل رحم قرار می‌گیرد.

کاندوم زنانه هنگامی که به درستی در هنگام رابطه جنسی از طریق واژن استفاده شود، در برابر حاملگی و عفونت های منتقله از راه جنسی (امراض مقاربتی جنسی) جلوگیری می‌کند.
کاندوم تنها پیشگیری از بارداری است که در برابر حاملگی و امراض مقاربتی جنسی محافظت می کند و در حال حاضر تنها یک نام تجاری از کاندوم زنانه موجود در انگلستان، به نام Femidom وجود دارد.

در یک نگاه: حقایق در مورد کاندوم زنانه

کاندوم زنانه اگر به درستی و به طور مداوم استفاده شود، 95٪ در برابر بارداری موثر می‌باشد٬ این به این معنی است که از هر پنج نفر در100 نفر از زنان با استفاده از کاندوم زنانه به عنوان پیشگیری از بارداری در یک سال باردار خواهند شد.
با استفاده از کاندوم زنانه شما در برابر بارداری و امراض مقاربتی جنسی محافظت خواهید شد.
کاندوم زنانه قبل از هر گونه تماس بین واژن و آلت تناسلی مرد نیاز است که در داخل واژن قرار داده شود.
همیشه قبل از خرید کاندوم زنانه مطمئن شوید که علامت CE بر روی بسته درج شده باشد٬ این به این معناست که با استانداردهای ایمنی اروپا تست شده است.
از کاندوم زنانه بیش از یک بار نمیتوان استفاده کرد.

این مهم است که قبل از استفاده از کاندوم مطمئن شوید آلت تناسلی مرد هیچ تماس با مهبل (واژن) ندارد٬ کاندوم زنانه را می توان تا هشت ساعت قبل از رابطه جنسی قرار داد.

روش استفاده از کاندوم زنانه:

1. بسته را با دقت باز کنيد. يک موقعيت مناسب و راحت براي قرار دادن کاندوم داخل واژن انتخاب کنيد. مي توانيد در حالي که ايستاده ايد و يک پايتان را بر روي يک صندلي قرار داده ايد، و يا در حاليکه تشسته ايد و پاهايتان را از يکديگر باز نموده ايد و حتي در حالت خوابيده کاندوم را داخل مهبل قرار دهيد.

2. حلقه داخلي را با انگشت شست و مياني، در حالي که انگشت اشاره وسط حلقه مي باشد، فشار دهيد. حلقه باريک و دراز مي شود. با دست ديگر لبهاي خارجي مهبل را باز کنيد و کاندوم را به آرامي داخل واژن نماييد.مي توانيد قبل از استفاده، از روان کننده ها براي داخل کردن راحت تر استفاده کنيد.

3. انگشت اشاره را داخل کاندوم کرده و حلقه داخلي را تا جايي که امکان دارد فشار دهيد.

 4. مطمئن شويد که کاندوم درست و مستقيم داخل مهبل قرار گرفته است و پيچ و تاب نخورده باشد. حلقه خارجي بايد خارج از واژن باقي بماند.

5. بهتر است هنگام آميزش، آلت مرد با دست به داخل کاندوم هدايت شود تا از ليز خوردن و داخل رفتن آن خارج از کاندوم جلوگيري شود.

6. در پايان مقاربت، قبل از بلند شدن و ايستادن آن را خارج کنيد.

روش خارج کردن و از بين بردن کاندوم

براي خارج کردن کاندوم، ابتدا حلقه خارجي کاندوم را به آرامي بچرخانيد و سپس آن را بيرون بکشيد تا مايع مرد از آن بيرون نريزد. توجه داشته باشيد که قبل از ايستادن آن را خارج نماييد.بعد آن را داخل کيسه پلاستکي گذاشته و دور بيندازيد. مراقب باشيد که آن را داخل توالت نيندازيد.

 چه کسانی می توانند از کاندوم زنانه استفاده نمایند؟

اکثر مردم با خیال راحت می توانند از کاندوم استفاده نمایند. با این حال، این مهم است که شریک جنسی شما در هنگام استفاده از این روش احساس راحتی داشته باشد

مزایای استفاده

با جلوگیری از تبادل مایعات بدن (منی و مایعات واژینالکاندوم زن کمک به محافظت در برابر بسیاری از امراض مقاربتی جنسی، از جمله HIV می‌نماید
هنگامی که به درستی و به طور مداوم استفاده شود، یک روش مطمئن برای جلوگیری از بارداری با ۹۸٪ اطمینان می‌باشد
شما فقط نیاز به استفاده از آن در زمانی که شما به رابطه جنسی نیاز داشته باشید آنها نیاز به پیش نیاز ندارند و مناسب برای رابطه جنسی ناخواسته هستند
در اغلب موارد، هیچ عوارض جانبی در استفاده از کاندوم وجود ندارد
کاندوم زن می تواند تا هشت ساعت از قبل از رابطه جنسی قرار داده شود

معایب

کاندوم بسیار مقاوم است اما ممکن است اما اگر به درستی استفاده نگردد باعث پارگی یا آسیب می‌شود
کاندوم زنانه به طور گسترده ای همانند کاندوم مردانه در دسترس نیست و قیمت گران تری دارند

اگر چه استفاده از کاندوم زن (هنگامی که به درستی استفاده می شود) حفاظت قابل اعتماد در برابر حاملگی دارا می‌باشد، اما با استفاده از روش های اضافی جلوگیری از بارداری میتوانید درصد احتمال بارداری را به حد زیادی کاهش دهید.

خطرات

هیچ خطرات جدی در ارتباط با استفاده از کاندوم زنانه وجود ندارد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*