Search
اختلالات لگن

اختلالات لگن در ورزشکاران سه گانه زن

اختلالات لگن

یک مطالعه جدید می گوید زنانی که در ورزش های سه گانه فعالیت می‌کنند در معرض خطر اختلالات لگن، از جمله بی اختیاری، و سایر مشکلات در این طبقه هستند.

نویسنده مطالعه دکتر کالین فیتزجرالد در نظام سلامت دانشگاه لویولا، در انتشار اخبار دانشگاه گفت: افزایش محبوبیت ورزش های با تأثیرگذاری بالا مانند ورزش های سه گانه باعث شده است تا در مورد شیوع اختلالات لگن و برخی دیگر مسائل مرتبط ، نگران باشیم .

اصطلاح “کف لگن به عضلات لگن، مانند رحم، مثانه و روده اشاره دارد.

محققان بیش از 300 ورزشکار سه گانه زن، با طیف سنی 35 تا 44 که به طور متوسط​​، آنها 3.7 روز در هفته ورزش می‌کنند را مورد بررسی قرار دادند .

یک سوم از آنان گفتند: علائم اختلال کف لگن، از جمله بی اختیاری ادرار (16 درصد)، استرس بی اختیاری ادرار (37 درصد)، بی اختیاری روده (28 درصد) و پرولاپس ارگان لگن (5 درصد) را تجربه کردند.

این بررسی همچنین نشان داد که 29 درصد از زنان دارای تراکم غیر طبیعی استخوان، 24 درصد بی نظمی قاعدگی، و 22 درصد به بی نظم غذا خوردن مبتلا هستند.
این مطالعه، روز پنج شنبه در نشست انجمن Urogynecologic آمریکا در واشنگتن، DC ارائه شد .

در حالی که تحقیقات ارتباط بین آموزش در مسابقات سه گانه و مسائل بهداشتی خاص را نشان می دهد، هنوز این رابطه علت و معلولی را برقرار نمی‌کند .

اختلالات کف لگن در ورزشکارات سه گانه زن ها اغلب نادیده گرفته میشوند، نویسنده مطالعه دکتر جانی یی، urogynecologist در لویولا، در انتشار اخبار گفت: “پزشکان باید از شیوع این شرایط در این گروه از ورزشکاران و درمان مناسب برای جلوگیری از عواقب بهداشتی بلند مدت آگاه باشند.”

داده ها و نتیجه گیری ارائه شده در جلسات تا زمانی که در یک نشریه پزشکی کارشناسی منتشر نشود٬ معمولا اولیه در نظر گرفته می‌شوند .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*