وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

اختلالات لگن در ورزشکاران سه گانه زن

0

 

یک مطالعه جدید می گوید زنانی که در ورزش های سه گانه فعالیت می‌کنند در معرض خطر اختلالات لگن، از جمله بی اختیاری، و سایر مشکلات در این طبقه هستند.

نویسنده مطالعه دکتر کالین فیتزجرالد در نظام سلامت دانشگاه لویولا، در انتشار اخبار دانشگاه گفت: افزایش محبوبیت ورزش های با تأثیرگذاری بالا مانند ورزش های سه گانه باعث شده است تا در مورد شیوع اختلالات لگن و برخی دیگر مسائل مرتبط ، نگران باشیم” .

اصطلاح “کف لگن” به عضلات لگن، مانند رحم، مثانه و روده اشاره دارد.

محققان بیش از 300 ورزشکار سه گانه زن، با طیف سنی 35 تا 44 که به طور متوسط​​، آنها 3.7 روز در هفته ورزش می‌کنند را مورد بررسی قرار دادند .

یک سوم از آنان گفتند: علائم اختلال کف لگن، از جمله بی اختیاری ادرار (16 درصد)، استرس بی اختیاری ادرار (37 درصد)، بی اختیاری روده (28 درصد) و پرولاپس ارگان لگن (5 درصد) را تجربه کردند.

این بررسی همچنین نشان داد که 29 درصد از زنان دارای تراکم غیر طبیعی استخوان، 24 درصد بی نظمی قاعدگی، و 22 درصد به بی نظم غذا خوردن مبتلا هستند.
این مطالعه، روز پنج شنبه در نشست انجمن Urogynecologic آمریکا در واشنگتن، DC ارائه شد .

در حالی که تحقیقات ارتباط بین آموزش در مسابقات سه گانه و مسائل بهداشتی خاص را نشان می دهد، هنوز این رابطه علت و معلولی را برقرار نمی‌کند .

اختلالات کف لگن در ورزشکارات سه گانه زن ها اغلب نادیده گرفته میشوند، نویسنده مطالعه دکتر جانی یی، urogynecologist در لویولا، در انتشار اخبار گفت: “پزشکان باید از شیوع این شرایط در این گروه از ورزشکاران و درمان مناسب برای جلوگیری از عواقب بهداشتی بلند مدت آگاه باشند.”

داده ها و نتیجه گیری ارائه شده در جلسات تا زمانی که در یک نشریه پزشکی کارشناسی منتشر نشود٬ معمولا اولیه در نظر گرفته می‌شوند .

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*