وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

کاهش خطر بروز تبخال تناسلی در بانوان

0

 

طبق اطلاعات به دست آمده از بانوان ، حدود 46 %بانوان که از ژل های تنوفیل استفاده میکنند ، کمتر در معرض خطر بروز تبخال تناسلی قرار دارند.

تبخال تناسلی یا هرپس تناسلی یک بیماری رایج منتقله از راه جنسی می باشد. عامل آن ویروس تبخال یا هرپس سیمپلکس تیپ1 (HSV-1) و یا تیپ 2 (2-HSV) می باشد. هرپس ویروس تیپ 1 معمولا در داخل و اطراف دهان و لب ها ایجاد تب خال می نماید. هرپس تناسلی بیشتر توسط هرپس ویروس تیپ 2 ایجاد می شود. بیشتر افرادی که به این ویروس آلوده هستند فاقد علائم می باشند و یا تحت شرایطی علائم کمی از قبیل ایجاد تاول های کوچک در ناحیه تناسلی و یا اطراف مقعد را بروز می دهند که این علائم معمولا توأم با درد و سوزش می باشد.

معمولاً افراد تبخال (هرپس) تناسلی را پس از رابطه ی جنسی با فرد آلوده به هرپس ویروس می گیرند. این ویروس طی رابطه ی جنسی دهانی، مقعدی و تناسلی نیز انتقال می یابد. ویروس هرپس سیمپلکس می تواند از طریق شریک جنسی آلوده که زخم های آشکار ندارد و از آلوده بودن خود آگاه نیست، نیز انتقال یابد. همچنین از راه اپیلاسیون غیر بهداشتی نیز میتواند آلودگی ایجاد گردد

طبق اطلاعات به دست آمده بانوان معتاد به مصرف مواد مخدر بیش از 70% در معرض گرفتن این تبخال قرار دارند که بیشتر در کشورهای جنوبی آفریقا دیده شده است.ناگفته نماند این ویروس ، درصد گرفتن ویروس Hiv را تا حد بسیار زیادی افزایش میدهد.
بانوان دقت داشته باشند که برای برقراری رابطه جنسی با همسر خود ، از ژل های مخصوص تنوفیل استفاده کنند تا درصد آلودگی به این بیماری را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*