وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

اگر نمی‌توانید گرما را تحمل کنید

0

گرمای تابستان همه را در معرض خطر بالقوه ای برای بیماری ناشی از گرما آماده می‌سازد، اما سالمندان و افراد مبتلا به مشکلات سلامتی مزمن٬ آسیب پذیر هستند.

بیماری های گرما – در مجموع به عنوان هایپرترمی شناخته شده – شامل گرما گرفتگی ، گرمازدگی، خستگی گرمایی و یک بیماری تهدید کننده زندگی به نام سکته گرما.

با توجه به موسسه ملی ایالات متحده (NIA) خطر ابتلا فرد به بیماری حرارتی بستگی به تعدادی از عوامل، از جمله درجه حرارت محیط، سلامت عمومی و سبک زندگی فرد دارد.

NIA می گوید عوامل بهداشتی و فردی که خطر ابتلا به بیماری حرارت را افزایش می دهد عبارتند از:

تغییرات وابسته به سن در پوست مانند گردش خون ضعیف و غدد عرق ناکارآمد.
مصرف الکل، کم آبی بدن، و اینکه فرد به طور قابل توجهی دارای اضافه وزن یا کمبود وزن باشد.
بیماری های کلیه٬ قلب، ریه و هر بیماری که باعث ضعف عمومی و یا تب در فرد می‌شود.
فشار خون بالا و یا سایر مسائل بهداشتی که نیاز به تغییر در رژیم غذایی دارد. به عنوان مثال، افرادی که در رژیم غذایی با نمک محدود شده‌اند ممکن است در معرض خطر باشند. با این حال، افراد اجازه مصرف قرص های نمک و بدون مشورت با یک دکتر را ندارند.
کاهش داروهای آرام بخش و داروهای قلب و فشار خون خاص.
استفاده چند دارویی.

عوامل شیوه زندگی که خطر ابتلا به بیماری حرارت را افزایش می دهد عبارتند از: زندگی در خانه بدون تهویه هوا. نوشیدن آب به اندازه‌ای که کافی نباشد؛ شرایط آب و هوایی. overdressing. رفتن به مکان های پر ازدحام؛ و عدم دسترسی به حمل و نقل آسان

افراد مسن تر، به ویژه افراد با شرایط بهداشتی مزمن، باید در روزهای گرم و مرطوب در داخل خانه بمانند، به ویژه هنگامی که یک هشدار آلودگی هوا وجود دارد. آنها باید تهویه هوا و یا حداقل یک گردش فن و هوا داشته باشند.

مردم بدون تهویه هوا باید به مکان های عمومی که دارای تهویه مطبوع، مانند مراکز ارشد، کتابخانه ها، مراکز خرید و سینما بروند. یکی دیگر از گزینه است برای رفتن به یک مرکز خنک کننده، که توسط سازمان های بهداشت عمومی محلی، گروههای خدمات اجتماعی و سازمان های دیگر در بسیاری از جوامع عمل، توصیه شده است.

اگر کسی که به نظر می رسد از بیماری های گرما رنج می برد، می‌باسیت به جای خنک و یا مطبوع رود ، و در آنجا دراز بکشد. اگر سکته گرما مشکوک شدید با اورژانس تماس بگیرید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*