وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

ممنوعیت اهدای خون توسط همجنسگرایان در آمریکا

0

 

تیمی از متخصصان پزشکی و حقوقی این هفته در مجله انجمن پزشکی آمریکا گفتند: ایالات متحده می‌بایست سیاست 30 سال پیش که اهدای خون را توسط مردان همجنس گرا و دوجنس گرا ممنوع کرده بود را لغو کند .

ممنوعیت مادام العمر که از سال 1983 تا به حال در حال اجرا است می‌گوید: یک مرد که تا به حال رابطه جنسی با مرد دیگری داشته است نمی‌تواند در ایالات متحده خون اهدا کند .

گلن کوهن، مدیر مرکز پتریFlom دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد و بیوتکنولوژی و اخلاق زیستی می‌گوید: سازمان غذا و داروی ایالات متحده این سیاست را در آغاز بحران AIDS به تصویب رساند. با این حال فکر میکنم تغییر زمان و پیشرفت های فن آوری ارائه شده ۱۰ سال است که این قانون را منسوخ کرده است .

کوهن اشاره کرد این ممنوعیت با طول عمر برای مردان همجنس گرا یا دوجنس گرا در تضاد با سیاست های FDA در مورد مردم اهدا کنندگان در معرض خطر به دلیل رفتار جنسی است، .

به عنوان مثال، حداکثر ممنوعیت یک ساله در ایالات متحده آمریکا برای اهدای خون توسط مردانی که رابطه جنسی با یک زن HIV مثبت و یا کارگران جنسی داشته اند در حال حاضر است. همان طور که برای زنانی که رابطه جنسی با مردان HIV مثبت داشته است. (در صورتی که که بعد از یک سال آزمایش HIV آنان منفی باشد)

کوهن اشاره کرد: با اجرای ممنوعیت تمام عمر از کمک مالی مردان همجنس گرا یا دوجنس گرا محروم خواهیم شد .

او گفت که این سیاست نیز در تضاد کامل با پیشرفت های اخیر در حقوق همجنسگرایان است، و می تواند به یک چالش قانونی کشیده شود .

کشورهای دیگر در حال حاضر محدودیت و ممنوعیت را در اهدای خون از مردان همجنس گرا در سال های اخیر تغییر داده اند. کانادا سیاست خود را به ممنوعیت پنج ساله تغییر کرده است، این ممنوعیت یک ساله در محل در انگلستان و ممنوعیت شش ماه در آفریقای جنوبی وجود دارد.

دکتر استیون Kleinman، مشاور ارشد پزشکی AABB می‌گوید در هیچ یک از این کشورها در اهدای خون٬ HIV مثبت گزارش نشده است .

Kleinman گفت، فن آوری کنونی اجازه می دهد تا تشخیص دقیق از HIV در جریان خون در عرض چند هفته از قرار گرفتن در معرض آن تشخیص داده شود.
او گفت، تغییر ممنوعیت تا شش ماه یا یک سال یک رویکرد محافظه کار است که هنوز هم اجازه می دهد تا از آلودگی هایی که در جریان خون باقی می ماند٬ جلوگیری شود.

سخنگوی FDA جنیفر رودریگز گفت که تغییر ممنوعیت مادام العمر در انتظار نتایج تحقیقات جدید تری است و می‌بایست شواهد بیشتری در این مورد ارائه شود .

کمیته مشورتی به FDA در سال 2010 به نفع حفظ سیاست های موجود رای دادند. اما در برداشتند که این ممنوعیت ممکن است باعث کاهش تامین خون کشور شود .

مطالعات انجام شده می‌گوید استراتژی غربالگری برای مردان همجنس گرا می تواند امنیت جریان خون یک ملت را حفظ کند.

مقامات HHS گفتند: نتایج حاصل از این تحقیق باید تا پایان سال 2014 تکمیل شود .

صلیب سرخ آمریکا و AABB هر دو مدافع تغییر سیاست ایالات متحده در کمک های مالی از طرف مردان همجنسگرا به ممنوعیت یک ساله هستند .

در ایتالیا چنین رویکردی در سال 2001 به تصویب رسید، و داده های ایتالیایی نشان می دهد هیچ افزایش نامتناسب در تعداد اهدا کنندگان از وارد شدن HIV مثبت به جریان خون وجود ندارد” .

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*