وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

مصرف روزانه میوه‌ و سبزیجات در کودکان

0

 

یک نظرسنجی جدید بهداشتی در ایالات متحده نشان می دهد که بیشتر از سه چهارم کودکان آمریکا هر روز میوه مصرف می‌کنند، و نزدیک به 92 درصد از آنها نیز سبزیجات استفاده می‌کنند .

با توجه به نظرسنجی مراکز ایالات متحده٬ میوه ها و سبزیجات مواد مغذی با ارزشی هستند که باعث کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در کودکان و دیگر افراد می‌شود .

محقق سامارا نیلسن، اپیدمیولوژی تغذیه با مرکز ملی CDC برای آمار سلامتی (NCHS) گفت: اینکه آیا مصرف سبزیجات و میوه‌ها در کودکان در دستورالعمل های رژیمی برای آمریکایی هایی بوده است در این گزارش مطرح نشده است .

نیلسن می‌گوید: این دستورالعمل در رژیم غذایی توصیه می کند که بچه ها حداقل در هر روز یک فنجان آب میوه یا سبزیجات یا از هر دو استفاده کنند و این مقدار با افزایش فعالیت و سن نیز افزایش می‌یابد.

برای این گزارش، محققان داده های مربوط به کودکان سنین 2-19 از 2009-10 از سازمان ملی بهداشت و تغذیه را مورد بررسی قرار دادند.

با توجه به گزارش ژوئیه 16 نود درصد از کودکان 2 تا 5 ساله در هر روز از میوه‌ها استفاده می‌کردند، در حالی که تنها از هر 10 نفر فقط شش نفر آنها مورد بررسی قرار گرفت .

این نظرسنجی نشان داد بیش از 93 درصد از کودکان 2 تا 11 سال در یک روز از سبزیجات یا غذاهای گیاهی استفاده می‌کنند، در حالی که خوردن غذای گیاهی در میان کودکان 12 تا 19 سال به 90 درصد کاهش یافته است.

دکتر السی تاوراس، رئیس اطفال بیمارستان عمومی کودکان ماساچوست در بوستون٫ که در این تحقیق شرکت نداشت گفت: به طور کلی، به نظر می رسد این گزارش خبر خوبی برای گفتن دارد .

او گفت: “این نشان می دهد که بیش از 75 درصد از کودکان 2 تا 19 در روز از میوه‌ها یا سبزیجات استفاده می‌کنند”.

اما چیزی که برای تاوراس تعجب انگیز بود این است که مصرف سبزیجات بالاتر از مصرف میوه‌جات بود.

نیلسن گفت: به حدود 50 تا 60 درصد از کودکان سبزیجات نشاسته ای، از جمله سیب زمینی سرخ کرده، در یک روز داده می‌شود. با این حال، او خوشحال است که حدود سه چهارم از کودکان و نوجوانان سبزیجات قرمز و نارنجی مانند هویج یا فلفل دلمه ای، در یک روز داده می‌شود.

تاوراس گفت: خانواده های کم درآمد اغلب کمتر دسترسی به محصولات تازه دارند.

Diekman گفت، پدر و مادر‌ها می توانند کودکان خود را به تنوع در سبزیجات و میوه‌ها تشویق کنند.

تاوراس گفت: در اینجا سه ​​راه برای انجام این کار وجود دارد٬ تمام سبزیجات و میوه جات تنقلات را شناسایی کنید. شامل میوه ها و سبزیجات به عنوان بخشی از هر وعده غذا. و برای شکل دادن به تنظیمات طعم و مزه کودکان در هر وعده غذایی او را تشویق کنید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*