وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

خطر نقص در بدو تولد در مادران بیش از ۳۵ سال

0

 

محققان می‌گویند شانس اینکه زنان بین ۳۰ الی ۴۰ نوزادانی با نقص هنگام تولد بدنیا آورند با افزایش سن نیز افزایش می‌یابد .

این مطالعه نشان داد که زنان 35 ساله و مسن تر در معرض خطر پایین تر از داشتن فرزندی با نقائص هنگام تولد شناخته شده به عنوان ناهنجاری های مادرزادی عمده مواجه هستند – نقص فیزیکی که توسط اختلال در کروموزوم ایجاد می شود.

این یافته‌ها پنج شنبه در نیواورلئان در جلسه سالانه انجمن برای مادر و جنین پزشکی معرفی شده اند.

محقق دکتر کاترین Goetzinger، استادیار طب مادر و جنین در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، توضیح داد: “در حالی که زنان باروری خود را به تاخیر می‌اندازند، با بسیاری خطرات بارداری مواجه می‌شوند” . “یافته های حاصل از این مطالعه ممکن است اطمینان برخی از این زنان در مورد احتمال داشتن فرزند آناتومی بدن انسان عادی فراهم می کند.”

در حال حاضر شناخته شده است که زنان مسن تر در معرض خطر بیشتر از زنان جوان تر برای به دنیا آوردن نوزادان با ناهنجاری های کروموزومی، که شامل بیماری هایی مانند سندرم داون مواجه هستند.

نویسندگان اشاره کردند که اطلاعات کمی در مورد ارتباط بین سن مادر و خطر نقائص هنگام تولد که بر بخش های مختلف بدن، از جمله قلب، مغز، کلیه ها، استخوان ها یا دستگاه گوارش تاثیر می‌گذارد در دسترس است .

در تحقیقات جدید، تیم Goetzinger در نتایج حاصل از تحقیقات در سه ماهه دوم بیش از 76000 زن مورد مطالعه قرار گرفتند .

محققان دریافتند که مادران 35 ساله و مسن تر – 40 درصد کمتر از مادران جوانی که دارای یک یا چند کودک که دارای نقائص هنگام تولد شناخته شده است به عنوان ناهنجاری های مادرزادی بودند.

محققان دریافتند که،میزان نقص قلب در هر دو گروه مشابه بود، اما نرخ نقص مغز، کلیه و نقص دیواره شکم متفاوت بود .

دو نفر از متخصصان زنان، دیدگاه های مختلفی در پژوهش بیان کردند.

دکتر جوآن سنگ، مدیر پزشکی مادر و جنین در بیمارستان کوه سینا در شهر نیویورک، گفت که این مطالعه “فراهم می کند خبر خوبی برای زنانی که از سن آنها برای بچه دار شدن مناسب نیست فراهم می‌کند” .

دکتر جوآن سنگ اشاره کرد که “در حالی که یافته های این مطالعه [در نقص های خاص تولد] هنوز شناخته شده نیست، قطعا نباید مادرانی که سن بارداری آنها گذشته است را تشویق به بارداری کرد”

توجه داشته باشید که یافته های ارائه شده در جلسات پزشکی معمولا اولیه در نظر گرفته می‌شود تا زمانی که در یک مجله کارشناسی شده منتشر شود.

اختصاصی دانشنامه پزشکی

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*