Search

آمپول بدون درد

تصور بلعیدن کپسول سوزن دار ممکن است دردناک به نظر آید اما محققان موسسه فناوری ماساچوست که این قرص را ابداع کرده اند، می گویند: بلعیدن این قرص بدون درد است و هیچ اثر جانبی ندارد. به گفته آنها این قرص می تواند جایگزین تزریق های دردناک شود.

81337666-5993918

بسیاری از داروها را نمی توان به شکل قرص مصرف کرد زیرا آنها قبل از جذب شدن در معده تجزیه می شوند. محققان آمریکایی این کپسول را در تلاش برای طراحی کپسولی که بتواند طیف وسیعی از داروها را بدون تجزیه شدن آزاد کند، طراحی کرده اند.

این کپسول از اکریلیک ساخته شده است و دارای مخزنی برای دارو است؛ این کپسول پوشیده از ریز سوزن هایی به طول پنج میلی متر است که فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. طول این کپسول دو سانتی متر و قطر آن یک سانتی متر است.

محققان متذکر شدند که مطالعات قبلی بر روی انسان هایی که به طور تصادفی اشیاء تیز را بلیعده بودند نشان می دهد که قورت دادن یک کپسول پوشیده از سوزن های کوتاه بی خطر است. آنها متذکر شدند که در مسیر هاضمه گیرنده های درد وجود ندارد و بنابراین بیماران هیچ گونه دردی را احساس نخواهند کرد.

محققان موسسه فناوری ماساچوست (ام.آی.تی) و بیمارستان عمومی ماساچوست (ام.جی.اچ) برای بررسی کارآمدی و بی خطر بودن استفاده از این کپسول، آن را در دستگاه گوارش خوک آزمایش کردند.

محققان در مخزن داروی این کپسول انسولین قرار داده و آن را بر روی خوک آزمایش کردند. محققان گفتند: بیش از یک هفته طول کشید که این کپسول ها کل مسیر هاضمه خوک را طی کرد و هیچ اثری از آسیب بافتی بر جای نگذاشت.

آنها افزودند: علاوه بر این سوزن های این کپسول بطور موثری انسول را در لایه معده، روده و روده بزرگ خوک آزاد کردند که باعث کاهش گلوکز خون شد.

 

دکتر سلامOne thought on “آمپول بدون درد

 1. دکترs

  سلام
  بسیار جالب بود
  باتشکراز شمابخاطرمطالب پربار وبروز پزشکی
  درپناه خالق “قلب” وجسم جانداران ب بهترین نحو ،شادوخرم باشید!

  Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*