وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

افزایش ابتلا به بیماری‌های گردش خون در فقرا

0

 

یک مطالعه جدید نشان می دهد که افراد فقیر ممکن است بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های گردش خون و بیماری عروق محیطی (PAD) قرار داشته باشند .

افراد مبتلا به PAD  از تنگ شدن شریان ها خون به اندام‌ها، اغلب پاها رنج می‌برند. این وضعیت باعث درد ساق پا و اغلب به عنوان یک شاخص از تنگ شدن عروق در سراسر بدن است. افراد مبتلا به PAD در معرض خطر بیشتری برای بیماری قلبی و سکته مغزی قرار دارند.

محققان با بررسی و تجزیه و تحلیل داده های نزدیک به 6800 نفر مبتلا به PAD که در آزمون بهداشت و تغذیه ملی ایالات متحده در بین سالهای 1999-2004 صورت گرفت بود دریافتند که افراد با درآمد کم به طور قابل توجهی بیشتر احتمال ابتلا به این بیماری را دارند.

با توجه به این مطالعه که به تازگی در نشریه‌های آنلاین منتشر شده است٬ افراد با پایین ترین سطح درآمد بیش از دو برابر احتمال ابتلا به PAD نسبت به کسانی که با سطح درآمد متوسط می‌باشند دارند .

“یافته های ما ضرورت در آموزش و پرورش و حمایت از تلاش ها برای این جمعیت در معرض خطر تمرکز،” مطالعه همکاری نویسنده ، در انتشار اخبار مجله گفت.

دکتر Reena Pande، پزشک دستیار در بخش قلب و عروق در بیمارستان زنان Brigham گفت: “ما باید نسبت به آگاهی PAD در افراد از طبقات اجتماعی اقتصادی پایین که ممکن است به PAD مبتلا شوند متمرکز شویم”.

در حالی که محققان ارتباط بین سطح اقتصادی و اجتماعی افراد و PAD ادامه دارد، مطالعه علت و اثر را ثابت می‌کند.

درمان PAD شامل تغییر در شیوه زندگی، مانند ترک سیگار، خوردن یک غذای سالم و ورزش منظم می‌باشد. در برخی افراد فقط یک روش مانند ورزش می‌تواند به بازیابی جریان خون به پاها کمک کند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*