وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

حفاظت از ورزشکاران در برابر ضربه مغزی

0

 

با توجه به اینکه بزرگترین گروه متخصصین مغز و اعصاب در ایالات متحده  می‌باشد٬ حفاظت از ورزشکاران از ضربه مغزی یک وظیفه اخلاقی برای آنان تلقی می‌شود.

در بیانیه ای که به تازگی منتشر شده، آکادمی نورولوژی آمریکا (AAN) گفت: پزشکان یک تعهد اخلاقی به آموزش و حمایت از ورزشکاران از ضربه مغزی به منظور حفظ سلامت روانی و جسمانی در آینده دارند.

دکتر متی کرشن، متخصص مغز و اعصاب بیمارستان کودکان فیلادلفیا، در انتشار اخبار AAN گفت: “هر ساله نزدیک به 4 میلیون ضربه مغزی ناشی از ورزش در ایالات متحده ثبت می‌شود” .

او توضیح داد: “ضربه مغزی می تواند اثرات مخربی از جمله اختلالات کوتاه مدت در عملکرد شناختی و ورزشی ورزشکاران داشته باشد. ضربه مغزی به  اختلال طولانی مدت در عملکرد مغز، مانند مشکلات یادگیری، حافظه و رفتار ارتباط دارد،”

پزشکان نیز باید به ورزشکاران و خانواده های آنان در مورد خطر ضربه مغزی هشدار دهند .

در این بیانیه که در در شماره 9 مجله مغز و اعصاب منتشر شد٬ پیش از کنفرانس AAN ضربه مغزی ورزشی در شیکاگو 11-13 ژوئیه برگزار شد .

در این بیانیه همچنین گفته شد که پزشکان که برای ورزشکارانی که از ضربه مغزی رنج می برند می‌بایست مراقبت های ویژه در نظر بگیرند و آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.

این استراتژی ها می تواند با شناسایی این افراد و شدت آسیب دیدگی به سر آنها به پزشکان کمک بسزایی کند. آنها همچنین ممکن است به روشن شدن چگونه خطر ضربه مغزی با عواملی مانند سن، جنس، مرحله بلوغ و نژاد کمک کنند . به طوری که ورزشکاران و پدر و مادران می توانند تصمیم گیری آگاهانه در مورد بازی های ورزشی فرزندانشان داشته باشند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*