وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

چند دلیل برای آنکه ورزش کنیم

0

 

 

مسلماً هرکاری دلیلی برای انجام دارد . ورزش نیز از این موضوع مستثنا نیست و شاید بسیاری از افراد به خاطر آنکه دلایل ورزش را نمیدانند آن را انجام نمیدهند.
در این مطلب کوتاه با چند دلیل مهم برای ورزش کردن همراه باشید تا شاهد معجزه ورزش در زندگی خود باشید.

1 – کاهش وزن : ورزش وزن شما را کنترل میکند و کمک میکند وزن های اضافی خود را از دست بدهید.

2 – مبارزه با بیماری های قلبی : آیا تا به حال در معرض خطر حمله قلبی و کلسترل بالا قرار گرفته اید؟انجام برخی از ورزشهای منظم به حفظ سلامت و ایمنتی بدن شما کمک شایانی خواهد کرد.در سالیان اخیر بیماری قلبی و چاقی 2 عامل اصلی در مرگ و میر بوده اند.اگر میخواهید از این 2 در امان باشید حتماً ما به شما ورزش را توصیه میکنیم.

3 – شاد زیستن : بسیاری از افرادی که به دلیل ناراحتی و استرس رو به مصرف دخانیات می آورند ، اگر ورزش را جایگزین آن کنند ، معجزه ی ورزش را خواهند دید.زیرا ورزش به شما حس خوبی میدهد و باعث باز شدن سلول های مغزی شما میشود.

4 – بهبود روابط اجتماعی : وقتی که به باشگاه بروید و یا در بیرون منزل ورزش کنید ، ممکن است بسیاری از دوستان خود را ببینید و آنها نیز به شما بیپیوندند.این گونه میتوانید دلیلی برای درکنار هم بودن بیافرینید.

5 – خواب آسوده : اگر شما از بی خوابی رنج میبرید ، چرا ورزش را امتحان نمیکنید ؟ بسیاری از مردم همواره در خواب شب مشکل دارند و این اغلب به خاطر کم کاری ، خورد و خوراک بیش از احد و تنبلی در روز است.ورزش راه کاری است موثر برای به آرامی خوابیدن شما.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*