وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

ورزش کردن خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می‌دهد

0

 

یافته های دو مطالعه جدید نشان می دهد فعالیت فیزیکی در میانسالی برای کمک به کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و دیگر انواع زوال عقل مفید می‌باشد .

دکتر Yonas از کلینیک مایو، در انتشار اخبار انجمن آلزایمر می‌گوید: “در مطالعات ما، متوجه شدیم که ورزش در سطوح مختلف، به خصوص در اواسط زندگی ، برای عملکرد شناختی مفید است” .

دکتر Yonas افزود: “این نتایج جالب توجه است، اما آنها هنوز قطعی نیست. تحقیقات بیشتری برای تعیین میزان و ماهیت فعالیت فیزیکی در محافظت در برابر MCI [اختلال خفیف شناختی و زوال عقل] مورد نیاز است” .

مطالعه اول که شامل 280 سالمندان بود٬ و سطح فعالیت بدنی آنها مورد بررسی قرار گرفت؛ سن متوسط ​​داوطلبان در این مطالعه 81 سال بود، که به معنی بود که نیمی از آنها زیر ۸۱ سال نیمی مسن تر از 81 سال بودند
تمام شرکت کنندگان در مطالعه  نشانه های اولیه از حافظه و تفکر مشکلات (اختلال خفیف شناختی) را دارا بودند. افراد مبتلا به اختلال خفیف شناختی در معرض خطر بیشتر برای بیماری آلزایمر می‌باشند.

بعد از حدود سه سال، محققان دریافتند که در افرادی که سابقه فعالیت متوسط ​​بدنی در میانسالان را دار می‌باشند به میزان قابل توجهی از توسعه  زوال عقل در امان خواهند بود.

انجام ورزش‌های سبک و یا شدید یا هر سطح از فعالیت های فیزیکی در مراحل بعدی زندگی یا در سن متوسط، خطر اختلال مربوط به زوال عقل را کاهش می‌دهد .

در مطالعه دوم، 1830 افراد سالمند با حافظه نرمال و توانایی فکر کردن در مورد سطح فعالیت بدنی و زندگی به طور متوسط ​​بیش از سه سال مورد بررسی قرار گرفت .

فعالیت بدنی سبک در میانسالی و اواخر زندگی با کاهش خطر ابتلا به اختلال خفیف شناختی همراه بود .

در این مطالعه ثابت شد که ورزش می تواند به طور مستقیم باعث کاهش نرخ زوال عقل یا آلزایمر شود. این مطالعات برای پیدا کردن ارتباط بین این عوامل طراحی شده اند.

هر دو مطالعه توسط محققان کلینیک مایو انجام شده بود و روز دوشنبه در کنفرانس بین المللی انجمن آلزایمر آمریکا در کپنهاگ، دانمارک ارائه شد. یافته های ارائه شده در جلسات به طور کلی به عنوان نتایج اولیه در نظر گرفته می‌شود٬ تا زمانی که در یک مجله کارشناسی شده معتبر منتشر شود.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*