وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

کاهش نرخ سکته مغزی در میان سالمندان

0

 

یک مطالعه جدید در دراز مدت را نشان می دهد نرخ سکته مغزی در سالمندان در امریکا کاهش یافته است، با صرف نظر از نژاد یا جنسیت آنها .

نویسنده ارشد مطالعه دکتر یوزف Coresh، استاد اپیدمیولوژی در دانشکده بلومبرگ جان هاپکینز بهداشت گفت: “ما دریافتیم که بروز سکته مغزی [در میان کسانی که 65 سال به بالا هستند] نسبت به 20 سال گذشته کاهش محسوس داشته است” .

میزان مرگ و میر سکته مغزی برای افراد 65 ساله و مسن تر ثابت شده است.

ساکو می گوید: “، که ممکن است توانایی ما برای درمان و بهبودی سکته مغزی در افراد جوانتر بهتر نتیجه دهد و این به این معنی است که میزان مرگ و میر در میان قربانیان جوان کاهش می یابد.

Coresh گفت، از سوی دیگر، نرخ سکته مغزی به احتمال زیاد در افراد مسن به علت بهبود درمان عوامل خطرساز٬ کاهش میابد.

به عنوان مثال، استفاده از داروهای کاهنده کلسترول کمتر از 4 درصد به حدود 13 درصد در طول زمان در این بیماران افزایش یافته است، با کاهش همراه در سطح کلسترول LDL “بد”. در همان زمان، استفاده از داروهای فشار خون از حدود 29 درصد به 43 درصد در همین دوره افزایش یافته است، افزایش عمدتا در میان افراد بالای 65 دیده می شود.

محققان اشاره کردند تعداد افراد سیگاری در حال حاضر نیز در طول دوره مطالعه کاهش یافته است.

این یافته ها در شماره 16 جولای مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است.

در بین تمام علل مرگ و میر در ایالات متحده سکته مغزی در رتبه چهارم قرار دارد، و با توجه به اطلاعات پیش زمینه ای که همراه این مطالعه بود٬ هر ساله حدود 800.000 آمریکایی سکته مغزی را تجربه می‌کنند .

به منظور مطالعه میزان سکته مغزی در امریکا، محققان نتایج خطر آترواسکلروز، که شامل تقریبا 16،000 نفر از ساکنان چهار جوامع ایالات متحده که در سنین بین 45 و 64 بودند (زمانی که مطالعه در اواخر 1980s آغاز شد) مورد مورد بررسی قرار گرفت

در این تجزیه و تحلیل، محققان 14357 شرکت کنندگانی که در سال 1987 سابقه سکته مغزی داشتند را مرود بررسی قرار داند.

این مطالعه نشان داد کاهش 24 درصدی به طور کلی در سکته مغزی اولین بار پس از ۲ هفته ، و 20 درصد کاهش کلی در هر دهه در مرگ و میر ناشی از سکته مغزی وجود داشت .

محققان گزارش کردند که کاهش نرخ سکته مغزی به طور کلی تا حد زیادی توسط افراد 65 سال و بالاتر رانده شد، در حالی که کاهش در مرگ و میر ناشی از سکته مغزی تا حد زیادی در افراد جوان تر از 65 رخ داده است.

سیلویا Koton، یک عضو هیات علمی مدعو در دانشکده بلومبرگ جان هاپکینز بهداشت در انتشار اخبار از هاپکینز گفت: “از آنجا که نرخ سکته مغری به طور مساوی در سراسر سنین و افراد در حال کاهش نیست، پزشکان و سیاست گذاران باید توجه بیشتری به زیر گروه های خاص داشته باشند” .

او گفت: “، چاقی بسیاری از عواقب نامطلوب از عوامل خطر قلبی عروقی را به دنبال دارد” “ما می توانیم فشار خون را درمان کنیم، و اگر ما آن موقع و به اندازه کاهش دهیم می توانیم خطر سکته مغزی را کاهش دهیم” .

او گفت، با این حال، این واقعیت است که میزان سکته مغزی در میان آمریکایی میانسال پایدار باقی می ماند و این امکان وجود دارد که میزان سکته مغزی در میان افراد مسن تر، دوباره بالا رود .

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*