وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

افراد مبتلا به HIV عمری طولانی‌ تر دارند

0

 

بر اساس تحقیقات جدید بین المللی نرخ مرگ و میر به طور کلی برای بزرگسالان مبتلا به HIV مثبت در اروپا و ایالات متحده از سال  1999 تا 28 درصد کاهش یافته است .

نویسندگان این مطالعه در بر داشتند که مرگ و میر ناشی از علل AIDS بیش از یک سوم در میان افراد بزرگسال مبتلا به HIV مثبت در این مطالعه کاهش یافته است. مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی  تقریبا دو سوم کاشه یافته، در حالی که مرگ و میر ناشی از بیماری کبدی تقریبا نصف شده است.

محقق سرب کولت اسمیت، استاد آمار زیستی در لندن کالج دانشگاه در انگلستان گفت: “اطمینان بخش است که نرخ مرگ و میر در میان افراد HIV مثبت رو به کاهش است” .

محققان اشاره کردند: همه اخبار مثبت بود، با این حال. نرخ مرگ ناشی از سرطان هنوز ثابت باقی مانده است.

اسمیت گفت: “متاسفانه، ما در حال حاضر قادر به درمان قطعی بیماری ایدز نیستیم، و به نظر می رسد که مردم با داروهای ضد رترو ویروسی برای ادامه زندگی مشکلی ندارند”.

وی اشاره کرد که میزان مرگ و میر در میان افراد HIV مثبت نیاز به بررسی دارد تا مطمئن شویم که داروهای ضد رترو ویروسی موثر و ایمن می‌باشند.

اسمیت گفت: “ما هنوز مطمئن نیستیم که آیا درمان ضد ویروسی به اثرات و عوارض ناخواسته منجر می‌شود یا خیر. بنابراین، ما باید به بررسی آنچه که منجر به مرگ در افراد مبتلا به HIV مثبت می‌شودکنیم  تا این عوارض جانبی بالقوه با سرعت کمتری ادامه یابد

او اشاره کرد علاوه بر این، این احتمال وجود دارد که افراد مبتلا به HIV مثبت در معرض خطر بیماری های غیر AIDS، از جمله بیماری کبد، بیماری های قلبی و سرطان هستند .

اسمیت گفت: “دلایل ممکن است شامل عوارض جانبی درمان و شیوه زندگی و عوامل ضد ویروسی  مانند سیگار کشیدن، که در میان مردم HIV مثبت، یا عفونت HIV بیشتر رایج است“.

این گزارش ژوئیه 17  در شماره جولای 19 در مجله لانست منتشر شده است.

در مطالعه حاضر، اسمیت و همکارانش داده های مربوط به نزدیک به 50،000 از افرادی که به HIV مثبت مبتلا  بودند را مورد بررسی قرار دادند. به طور خاص، مرگ آنها در بین سال های 1999 و 2011 بود. محققان داده های تنظیم شده به حساب عوامل مانند سن، جنس، نژاد، سیگار کشیدن، وزن و اینکه آیا کسی که بیماری های اضافی داشته یا ​​نه را نیز مورد بررسی قرار دادند .

در طول مدت مطالعه، محققان دریافتند با وجود موفقیت درمان ضد رترو ویروسی، مرگ مرتبط با ایدز هنوز شایع ترین علت مرگ بود، و برای 29 درصد نزدیک به 4000 مرگ و میر دیده می شود .

نویسندگان این مطالعه اشاره کردند که اگر چه مرگ و میر ناشی از علل HIV کاهش یافته است، اما مرگ ناشی از سرطان های غیر AIDS در همان مطالعه افراد در بین سال‌های 1999-2011 باقی مانده بود. در واقع، سرطان علت عمده مرگ و میر غیر AIDS  (تا 23 درصد) در میان کسانی که مبتلا به HIV بودند٬ بود .

آنها اشاره کردند: در میان کسانی که از شرایط غیر ایدز جان باخته بودند ٬ 15 درصد از سرطان ریه ، 13 درصد از بیماری های کبدی (به طور عمده هپاتیت) و 11 درصد از بیماری های قلبی فوت کرده بودند.

دکتر مایکل Horberg، مدیر HIV / AIDS در Permanente کالیفرنیا می‌گوید: “همه ما می دانیم که بیماران مبتلا به HIV را به مراقبت‌ها ویژه ای از خود نیاز دارند٬ کاهش در مرگ و میر واقعا قابل توجه است” .

Horberg گفت، مردم زندگی طولانی تر با HIV دارند٬ اما درمان آسان نیست و هیچ کس نباید از HIV به عنوان یک بیماری مزمن٬ بدون عواقب فکر کند.

Horberg اشاره کرد که برای کاهش مرگ و میر، بیماران نیاز به مصرف دارو به طور مداوم دارند .

بیماران مبتلا به HIV می تواند تقریبا با طول عمر طبیعی زندگی کنند،. او افزود، “اما این فقط طول عمر نیست که مهم است، بلکه طول عمر با کیفیت خوب از زندگی است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*