وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

گسترش سرطان مقعد و گلو در میان نوجوانان

0

 

یک مطالعه جدید نشان می دهد٬ اگر چه سرطان های گردن رحم در ایالات متحده و کانادا رو به کاهش است، اما دیگر سرطان های مربوط به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) در حال افزایش است.

محققان کانادایی گزارش می‌دهند٬ سرطان های مرتبط با HPV از مقعد و قاعده زبان و لوزه ها در طول 35 سال گذشته به ویژه در میان مردان و زنان جوانتر از 45 سال افزایش یافته است.

دکتر لورن ، استادیار انکولوژی دانشگاه Cumming کلگری در انتشار این اخبار گفت: افزایش در بروز اوروفارنکس [گلو] و انواع سرطان در مردان جوان و سرطان مقعد در میان زنان جوان نگران کننده است، چرا که هیچ برنامه غربالگری برای تشخیص زود هنگام این سرطان وجود ندارد.

با توجه به اطلاعات زمینه در این مطالعه که به تازگی در CMAJ به چاپ رسیده است٬ تخمین زده شده که ویروس مقاربتی HPV، ممکن است 5.2 درصد از تمام سرطان ها در سراسر جهان را به خود اختصاص داده باشد.
رابطه بین HPV و سرطان اروفارنکس و سرطان مقعد تنها به تازگی تایید شده است.

محققان با استفاده از رجیستری سرطان آلبرتا به تجزیه و تحلیل روند سرطان های مرتبط با HPV که در سال های 1975 و 2009 تشخیص داده شده‌اند. آنها 8120 مورد شناخته شده را پیدا کردند.

از این تعداد، 56 درصد سرطان های گردن رحم بودند و 18 درصد سرطان اوروفارنکس بود (سرطان در عقب دهان و گلو).

اگرچه در اغلب موارد سرطان های مرتبط با HPV افراد بین سنین 55 و 74 بود، باما یشترین درصد افزایش در سرطان اوروفارنکس در مردان  جوان تر از 45 به ثبت رسیده بود .

در همین حال، سرطان مقعد در زنان دو برابر، یعنی 0.7-1.5 در هر 100،000 نفر است.

برنامه واکسن عمومی HPV ، معرفی شده در سال 2008 و ارائه به تمام دختران کلاس پنجم در حال گسترش است که شامل پسران کلاس 5 در ماه سپتامبر نیز می‌باشد .

با توجه به مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری در ایالات متحده، همه پسران و دختران 11 تا 12 ساله می‌بایست این واکسن را در کلیکنیک های مجاز تزریق نمایند.

دکتر هارولد لاو، دستیار پروفسور بالینی سرطان در دانشگاه کلگری گفت: برنامه واکسیناسیون و آموزش و پرورش ضروری است.

برای داشتن تاثیر زیادی در پیشگیری از این سرطان، برنامه های واکسیناسیون باید برای مردان و همچنین زنان در نظر گرفته شود .
لاو، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: هر دو سرطان اوروفارنکس و مقعد همراه با عوارض جانبی قابل توجهی در هنگام درمان است، بنابراین، آموزش و پرورش و برنامه های پیشگیری، از جمله برنامه واکسیناسیون HPV به فوریت مورد نیاز است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*