وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

راه های مبارزه با آلرژی پاییزی

0

 

اگر شما هم جزو افرادی هستنید که با فرا رسیدن فصل پاییز آلرژی های مختلفی میگیرید و نمیتوانید از این فصل لذت ببرید این مطلب را بخوانید.

برای این سری افراد آمدن پاییز چندان خوش یمن نیست و بر اثر نزدیکی به برگ درختان و یا حتی با گرد و غباری ساده ممکن است با گرفتگی مکرر بینی ، خارش چشما و عطسه های مکرر همراه شوند.

1 – از گرده گیاهان و درختان به خصوص گیاه ابروسیا دوری کنید.این گیاه معمولاً در پاییز رشد کرده و گرده های آن بر اثر بادها که در پاییز کم هم نیستم به اطراف پخش میشوند.شما میتوانید برای رد شدن از کنار آنها در صورت ضرورت عبور ، از ماسک استفاده کنید.

2 – اگر درخت و گیاه به خصوص این گیاه را در منزل و یا گلخانه خود دارید و به خاطر کار خود نمیتوانید از آن اجتناب کنید، میتوانید آن را بیرون خانه قرار دهید ( در حیاط منزل ، در بالکن و…) و از یک سیستم تهویه جهت ایمن نگه داشتن هوا استفاده کنید.

3 – در فصل پاییز تا آنجایی که میتوانید پنجره های منزل خود را بسته نگه دارید تا در اثر بادها به داخل منزل شما ورود نکنند.

4 – قارچ ها و خزه ها را از دیواره ی خانه و حیاط خود دور کنید.در بعضی از مناطق (به ویژه شمال کشور) به خاطر مرطوب بودن بیش از حد هوا ممکن است بر روی دیواره ها خزه ببندد.این خزه ها یک دلیل بسیار بزرگ برای تحریک کردن آلرژی شماست.این را درنظر داشته باشید اگر خواستید اقدام به تمیز کردن و از بین بردن آنها کنید حتماً از ماست برای جلوگیری از ورود هوای آلوده آن به دستگاه تنفسی خود کنید.

5 – اتاق خواب بسیار مکان مهمی جهت نظافت است.به دلیل آنکه ممکن است به خاطر رفت و آمد در طول روز گرد و خاکها وارد اتاق شما شوند و وارد دستگاه تنفسی شما شوند.ضمناً قبل از ورود به تخت خواب نیز موهای خود را بشوید ، زیرا ممکن از گرده هایی که بر روی شما در طول روز نشسته است در هنگام خواب به چشمان و بینی شما برخورد کنند.

6 – با سوسک ها مقابله کنید.شاید در نگاه اول هیچ ارتباطی بین سوسک ها و آلرژی پیدا نکنید ، اما مطالعات جدید نشان از آن دارد که میکروب موجود بر روی بدن سوسک ها میتواند بسیار در گرفتن آلرژی به خصوص در فصل سرد پاییز تاثیرگذار باشد.

7 مراقب چشم‌هایتان باشید. موقعی که بیرون از منزل هستید، عینک آفتابی بزنید تا میزان تماس گرده‌ها را با چشم‌هایتان کم کنید.

و در آخر نیز پزشک داروهای متعددی را بهبود آلرژی شما تجویز خواهد کرد. این داروها، التهاب مخاط بینی را کاهش می‌دهند. اسپری‌های مخصوص بینی، قبل و در طی آلرژی فصلی استفاده می‌شوند. داروهای آنتی هیستامیننیز معمولاً همراه با داروهای کورتیکوستروئیدهای بینی تجویز می‌شوند. قطره‌های چشمینیز خارش چشمرا کم می‌کنند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*