وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

ادامه درمان اعتیاد به هروئین پس از ترک

0

تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که در بیمارستان برای ترک اعتیاد به هروئین بستری می‌شوند و تحت درمان قرار میگیرند و روند درمان را ادامه می‌دهند٬ کمتر از افرادی که بعد از معالجه٬ روند درمان را ادامه نمیدهند به اعتیاد دوباره به هروئین روی می‌آورند .
در این مطالعه، به رهبری دکتر جین Liebschutz از مرکز پزشکی بوستون، که 139 نفر از بیماران بستری با اعتیاد به هروئین که قبلا تحت درمان قرار نگرفته بودند مورد بررسی قرار گرفت

بیماران به دو گروه با جایگزین هروئین مورد استفاده در درمان اعتیاد تقسیم شدند.

یک گروه در بیمارستان با استفاده از بوپرنورفین تحت درمان قرار گرفتند ٬ اما زمانی که آنها مرخص شدند اطلاعات ارجاع در مورد برنامه های درمانی جامعه محلی را دریافت کردند.

گروه دوم نیز در حالی که در بیمارستان بستری بودند شروع به مصرف بوپرنورفین نمودند ، اما پس از ترخیص آنها به طور مستقیم به یک برنامه درمان بوپرنورفین سرپایی مراجعه نمودند.

پس از خروج از بیمارستان، 37 درصد از بیماران در گروه دوم که درمان سرپایی شده بودند٬ در مقایسه با 9 درصد از کسانی که فقط اطلاعات ارجاعی دریافت کرده بودند  از مواد مخدر استفاده نکردند .

Liebschutz معتقد است که باید افراد معتاد به هروئین زمان بیشتری را برای معالجه در بیمارستان ها بگذرانند.

او اضافه کرد که “با این حال، نتایج ما نشان می دهد که ما می توانیم با پرداختن به طول زمان بستری در بیماران تاثیر قابل توجهی بر روند ترک آنها بگذاریم”

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*