وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

شیر دادن باعث کاهش وزن می‌شود

0

تغذیه با شیر مادر برای مادران و نوزادان از اهمیت بالایی برخوردار است٬ علاوه بر ارائه تغذیه و کمک به محافظت از نوزاد خود در برابر بیماریهای مختلف، تغذیه با شیر مادر ممکن است به شما کمک کند که وزن اضافه خود را که در در دوران بارداری به دست آورده اید کاهش دهید.

به یاد داشته باشید که شما وزن باید به آرامی کاهش یابد و شما باید به آرامی وزن خود را از دست دهید . سعی برای از دست دادن وزن سریع تر دست به هر کاری بزنید.

 

تحقیقات جدید ثابت کرده است که شیردادن در مادرانی که به تازگی زایمان کرده اند و دارای اضافه وزن ناشی از دوران بارداری می‌باشند میتواند کمک به سزایی در کاهش وزن آنها کند.

دکتر Lori Feldman-Winter استاد بیماری های کودکان در بیمارستان کوپر در نیوجرسی میگوید گرچه ارتباط بین این کاهش وزن و شیردهی نشان داده شده است، ولی این ارتباط لزوما علت و معلولی نیست. او میگوید شیردهی میتواند کالری های زیادی را در بدن مادر بسوزاند و همچنین میتواند سوخت و ساز بدن را از طریق تغییرات هورمونی در بدن دگرگون کند.

نتایج این تحقیق در مجله Pediatrics منتشر شده است. در این تحقیق محققان 700 زن را در مدت 7 سال بعد از زایمان بررسی کردند و تغییرات وزن این زنان را در آنهایی که چاق بودند و آنهایی که وزن مناسبی داشتند با هم مقایسه نمودند. این مطالعه نشان داد که تاثیر شیردهی در کاهش وزن مادر در گروهی از آنها که شیردهی را به مدت یکسال ادامه دادند بیشتر است.

محققان میگویند منافع شیردادن به نوزاد بسیار بیش از اینها است. احتمال بروز دیابت، بیماری های قلبی، سرطان سینه، سرطان تخمدان و افسردگی در زنانی که به نوزادانشان شیر نمیدهند بیشتر است. همچنین نوزادانی که از شیر مادر تغذیه میکنند کمتر دچار عفونت گوش، اسهال، عفونت دستگاه تنفسی، مرگ ناگهانی، آسم و چاقی میشوند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*