وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

مشکلات بانوان در رسیدن به اوج لذت جنسی

0

 

 

ارگاسم زنان یا تجربه اوج لذت جنسی زنان را می‌توان واکنشی دانست که کل بدن از خود نشان می‌دهد و شدت عکس العمل و ترتیب زمانی آن متغیر است.
در مواقع ارگاسم، ظاهر چین و شکنج دار صورت زن بطور گرافیکی افزایش تنش میوتونیک را در سراسر بدن او نشان می‌دهد عضلات گردن و ماهیچه‌های طویل بازوها و پاها معمولاً در اسپاسم غیر ارادی شرکت می‌کنند.
دستها و پاهای زن در طی آمیزش به حالت پشت خوابیده، ممکن است شریک جنسی خود (مرد) را بطور محکم بگیرد.
اندامهای انتهائی در شرایطی که شخص در زیر خوابیده شریک جنسی خود را با دست نگرفته  اسپاسم کارپوپدال از خود نشان می‌دهند، این اسپاسم حتی بر حسب عادت شخصی در موقع خود تحریکی نیز ظاهر می‌شود. عضلات شکم و سرین بطور ارادی در تلاش عمدی زن جهت بالا بردن تنش‌های جنسی خود، مخصوصا در موقعی که از اوج مرحله پلاتو بریده و به مرحله ارگاسم پا بگذارد مکرراً بطور ارادی منقبض می‌شوند.
شروع فیزیولوژیکی ارگاسم بواسطه انقباضات اعضای هدف علامت داده می‌شود. اعضای هدف این کار را با ایجاد سکوی ارگاسمی در ثلث خارجی مهبل آغاز می‌کنند.

پدیده به ارگاسم نرسیدن ، پدیده ای نا آشنا برای زنان نیست که هرگز اوج لذت جنسی در طول فعالیت جنسی را تجربه نکرده اند.آمار و ارقام جهانی نشان میدهد 30% زنان به اوج لذت جنسی(ارگاسم) نمیرسند.این به معنی آن نیست که هیچگاه لذت جنسی از همخوابی با همسر خود نمیبرند.

اگر شما نمیتوانید به ارگاسم برسید ممکن است بخواهید با تحریک و با استفاده از دست خود و یا با استفاده از اشیاء مختلفی به این لذت برسید،در حالی که در طول مدتی ممکن است شما را نسبت به همسر خود دلسرد کند و یا به طلاق منجر شود.با همسر خود صادقانه صحبت کنید و خواسته های خود را از رابطه جنسی به او بگویید تا بتواند به اوج لذت جنسی رساندن شما کمک کند.

دلایلی که سد راه به ارگاسم رسیدن بانوان هستند :

– داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی
– نگرانی و اضطراب در مورد رابطه جنسی
– عدم اعتماد به نفس
– استفاده از مواد مخدر
– مصرف الکل
– تغییرات هورمونی
– خشکی واژن
– نگرانی از پایان یافتن زندگی مشترک
– ناراحتی عاطفی

اگر هر کدام از موردهای بالا را دارا هستید ، وقت آن رسیده که در شیوه زندگی خود تغییر ایجاد کنید. وزن اضافه خود را با استفاده از ورزش از بین ببرید.مصرف الکل را کنار بگذارید،مواد مخدر و یا سیگار را حتی به عنوان تفریحی نیز هیچگاه استفاده نکنید.به صورت منظم ورزش کنید و هیچ دارویی را بدون تجویز پزشک استفاده نکنید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*