وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

دوستان ما از نظر ژنتیکی شبیه به ما هستند

0

یک مطالعه جدید نشان می دهد DNA یک شخص ممکن است نقش مهمی در تصمیم گیری دوستی با افراد یا قطع رابطه با آنها ایفا کند.

جیمز فاولر، استاد ژنتیک پزشکی و علوم سیاسی در دانشگاه کالیفرنیا، سان دیگو، در انتشار اخبار دانشگاه گفت: “با بررسی این مطالعه ، در می یابیم که، به طور متوسط​​، دوستان ما به طور ژنتیکی شبیه به ما هستند” .

در این مطالعه، تیم فاولر ژن بیش از 1900 نفر که هر دو جفت از دوستان غیر مرتبط و یا غریبه بی ارتباط بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

او و همکارانش دریافتند که دوستان شما در حدود یک درصد با ژن های شما مشترک می‌باشند را و به این اندازه‌ای “مرتبط” است که به عنوان عموزاده چهارم شما می‌باشد.

نیکلاس Christakis، استاد جامعه شناسی، زیست شناسی تکاملی و پزشکی در دانشگاه ییل، در انتشار اخبار گفت: “یک درصد ممکن است زیاد به به نظر نرسد، اما متخصصان ژنتیک هما یک درصد را رقم قابل توجهی می‌دانند”.

او اضافه کرد: “اکثر مردم حتی نمی دانند که از نظر ژنتیک عموزاده چهارم خود هستند با این حال ما به نوعی، در میان بی شماری از فرصت‌ها، به عنوان دوستان٬ افرادی را انتخاب می‌کنیم که شبیه قوم و خویش ما را انتخاب کنید،” .

محققان همچنین توسعه آنچه که «نمره دوستی” است که می تواند برای پیش بینی خواهد بود که دوستان دادند. این مورد به عنوان دقیق که روش های ژنتیکی مبتنی بر پیش بینی خطر ابتلای فرد به چاقی یا اسکیزوفرنی.

مطالعه 14 ژوئیه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*