تایید داروی Kybella برای افتادگی زیر چانه

0

 

29 آوریل 2015 – سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی کیبلا (Kybella) با نام ژنریک دئوکسی کولیک اسید (deoxycholic acid) را برای درمان بزرگسالان مبتلا به چربی متوسط تا شدید در زیر چانه (غبغب) مورد تایید قرار داد.

این دارو به هیچ وجه برای درمان چربی در خارج از منطقه زیر چانه مورد تایید نیست و توصیه نمی شود.

  •        نام تجاری: کیبلا (Kybella)
  •        نام ژنریک: دوکسی کولیک اسید (deoxycholic acid)
  •        شرکت تولید کننده: کیترا بیو فارماسیوتیکالس (Kythera Biopharmaceuticals, Inc)
  •        درمان: افتادگی زیر چانه – غبغب (Submental Fullness)

 

 داروی Kybella
داروی Kybella

Kybella همان دوکسی کولیک اسید است که در بدن به صورت طبیعی تولید می شود. دوکسی کولیک اسید تولید شده در بدن کمک می کند تا بدن چربی ها را جذب کند. Kybella یک داروی سیتولیتیک است، که زمانی که به بافت جسمی تزریق می‌شود٬ غشای سلولی از بین میبرد. هنگامی که به درستی به چربی زیر چانه تزریق شود، سلول های چربی را از بین میبرد. با این حال اگر به صورت صحیح و به درستی استفاده نشود، می توانید انواع دیگر سلول ها، از جمله سلول های پوست را از بین ببرد.

درمان با Kybella تنها باید توسط یک پزشک دارای مجوز ارائه خدمات حرفه ای صورت گیرد، و بیماران باید به طور کامل قبل از درمان با خطرات مرتبط استفاده از این دارو آگاه باشند.
این مهم است که به یاد داشته باشید که Kybella تنها برای درمان چربی زیر چانه مورد تایید است، و معلوم نیست اگر Kybella برای درمان در خارج از این منطقه استفاده شود ایمن باشد.

Kybella می تواند عوارض جانبی جدی، از جمله آسیب های عصبی در فک به وجود آورد که می تواند باعث لبخند ناهموار و یا ضعف عضلات صورت و مشکل در بلع گردد.
شایع ترین عوارض جانبی Kybella شامل تورم، کبودی، درد، بی حسی و قرمزی در منطقه درمان بود.
Kybella نباید در خارج از منطقه زیر چانه استفاده شود، همچنین در بیمارانی که درمان جراحی یا زیبایی در منطقه زیر چانه داشته اند با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: FDA
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد