نکاتی از عفونت واژن | واژینیت

0

واژینیت چگونه درمان می شود ؟

عفونت واژن , عفونت مهبل , التهاب واژن

درمان مورد نیاز ، بستگی به نوع واژینیت در زنان دارد. برخی از زنان سعی می کنند نشانه های موجود را خودشان درمان کنند و به پزشک مراجعه نمی کنند اما تست و بررسی آزمایشگاهی برای تشخیص نوع واژینیت ضروری است.

واژینوز باکتریال:

واژینوز باکتریال( BV) را می توان با آنتی بیوتیک درمان کرد. در این صورت می توان از شر باکتری های مضر خلاص شد. برای استفاده از این داروها باید به پزشک متخصص مراجعه شود. درمان خودسرانه به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در طول درمان، زنان نباید رابطه جنسی داشته باشند و از کاندوم نیز استفاده نکنند.

عفونت مخمری:

عفونت مخمری، معمولا با استفاده از کرم های موضعی یا داروهایی که در داخل واژن مورد استفاده قرار می گیرد درمان می شود. یک پزشک متخصص می تواند داروهای مورد نیاز برای درمان عفونت مخمری را تجویز کند.داروهایی که برای درمان این بیماری تجویز می شود را نباید برای سایر بیماری ها مورد استفاده قرار داد.

تریکومونیازیس:

تریکومونیازیس( یا تریکومونا) و سایر عفونت هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند باید خیلی سریع درمان شوند. این بیماری معمولا با آنتی بیوتیک درمان می شود. در این شرایط باید همسر خانم مبتلا به این بیماری نیز درمان شود تا از انتشار دوباره عفونت جلوگیری شود. برخی از بیماری های مقاربتی که باعث ایجاد ناراحتی در واژن می شود را نمی توان درمان کرد اما نشانه های آن را می توان با درمان های موثر کنترل کرد.
واژینیت ناشی از آلرژی یا حساسیت:
عفونت واژن ناشی از آلرژی یا حساسیت را می توان با استفاده از نکردن از محصولاتی که باعث ایجاد این حساسیت می شود به راحتی درمان کرد. پزشک ممکن است یک کرم دارویی را برای تسکین نشانه های آن تجویز نماید.

منبع:
https://www.nichd.nih.gov/health/topics/vaginitis/conditioninfo/Pages/treatments.aspx

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد