شقاق را با همورویید اشتباه نگیرید

0

 

همورویید بیماری اي نیست که ناگهانی به وجود بیاید. همورویید در واقع بخشی از بدن است و در تمام افراد وجود دارد.
به دنبال یبوست که بافت های نگهدارنده ضعیف می شوند بالشتک همورویید شل شده و بیرون می زند و به خونریزی می افتد.
قدم اول در درمان همورویید برطرف کردن یبوست با اصلاح رژیم غذایی و مصرف بیشتر فیبر، سالاد و سبزی، پرهیز از نشستن های طولانی و مصرف بیشتر مایعات است.
اگر با وجود این تمهیدات بیرون زدگی هموروییدی برطرف شد که چه بهتر اما اگر خونریزی ادامه داشت باید مرحله به مرحله درمان را دنبال کرد. همورویید درمان دارویی ندارد.
پمادهای آنتی همورویید و لیزر بی اثر است. اگر همورویید کوچک باشد به کمک یک حلقه  کشی همورویید را برمی دارند و اگر تاثیری نداشت به کمک جراحی دکمه های هموروییدی برداشته می شود یا به کمک دستگاه های دوخت و دوز اتوماتیک از داخل مقعد همورویید را درمان می کنند.
این روش موثر و بی درد است اما گران تمام می شود. جراحی باز روش موثر دیگری است که ارزان تر اما با درد بیشتری همراه است. احتمال بازگشت همورویید در هر صورت وجود دارد و حدود ۱۰ درصد است.
قدیمی ها وقتی همورویید داشتند آجری را گرم می کردند و روی آن می نشستند. امروزه هم این روش در صورتی که همورویید لخته شده و دردناک باشد موثر است.

همورویید را نباید با شقاق اشتباه گرفت.

همورویید تنها خونریزی دارد و درد ندارد. این شقاق است که باعث درد شدید هنگام اجابت مزاج می شود. استفاده از پمادهای موضعی برای درمان زخم شقاق توصیه می شود. اگر پماد فایده نداشت بوتاکس و پس از آن جراحی نتایج خوبی به دنبال دارند. لیزر باز هم در این مورد جایگاهی ندارد.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد