لوامیزول levamisole

0

لوامیزول چیست؟

لوامیزول (levamisole) با نام تجاری ارگامیسول (Ergamisol) یک داروی ضد سرطان است که با رشد و گسترش سلول های سرطانی در بدن مبارزه میکند یا رشد آنها را کند می‌نماید٬ لوامیزول در درمان سرطان روده بزرگ استفاده می شود.

اطلاعات دارویی:

نام علمی: لوامیزول (levamisole)

نام تجاری: ارگامیسول (Ergamisol)

کلاس درمانی: انتهلمینتیک

کلاس دارویی: ضد سرطان

ساختار شیمیایی:

ساختار شیمیایی Levamisole

نکات مهم قبل از مصرف دارو

برای اینکه مطمئن شوید این دارو برای شما بی خطر است٬ در مورد تمامی سابقه ها و حساسیت های خاص خود٬ پزشکتان را در جریان قرار دهید .

بیماری کبد.
یک اختلال تشنج.
یک اختلال خونریزی یا لخته شدن خون. یا
عملکرد مغز استخوان ضعیف است.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی :

رده بندی بارداری : گروه C

این به این معنی است که هنوز مشخص نشده که آیا این دارو می‌تواند به نوزاد متولد نشده (جنین) صدمه بزند یا خیر٬ اگر شما باردار می باشید ٬ قبل از مصرف این دارو با پزشک خود صحبت نمایید .

هنوز معلوم نیست که آیا این دارو می‌تواند به شیر مادر منتقل شود و یا بتواند به کودک شیرخوار آسیب رساند٬ یا خیر . قبل از مصرف این دارو در دوران شیردهی با پزشک خود مشورت نمایید.

عوارض جانبی جدی:

اگر شما پس از مصرف این دارو دچار هر یک از عارضه های زیر شدید٬ سریعا با پزشک خود تماس گرفته و او را در جریان قرار دهید .

یک واکنش حساسیتی (از جمله اشکال در تنفس. بسته شدن گلو، تورم لبها، زبان، و یا چهره، یا کهیر)
(خستگی شدید؛ یا تب، لرز، یا علائم عفونت)
مشکلات سیستم عصبی (سردرگمی و یا از دست دادن هوشیاری، خستگی شدید، از دست دادن حافظه، ضعف عضلانی، بی حسی یا سوزن سوزن شدن، تشنج، اختلالات گفتار)

سایر عوارض جانبی: (کمتر جدی)

تهوع، استفراغ، و یا از دست دادن اشتها.
اسهال.
زخم در دهان و یا بر روی لب.
بثورات و خارش پوست.

تداخلات دارویی :

قبل از استفاده از این دارو با دکتر خود در مورد تمام نسخه ها و داروهایی که استفاده می کنید ( حتی  ویتامین ها، مواد معدنی، داروهای گیاهی و … ) مشورت نمایید٬ به خصوص داروهای زیر:

فنی توئین (دیلانتین).
وارفارین (کومادین).
هر داروی دیگری مرتبط با سرطان که در حال یا گذشته استفاده میکردید.

اخطار:

این اطلاعات نباید توسط شما مورد استفاده قرار گیرد و شما مجاز به تصمیم گیری در مورد تجویز این دارو یا هرگونه داروی دیگری نمی‌باشید.
تنها ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما دانش و اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری در مورد تجویز این دارو دار می‌باشد و مشخص می‌کند که آیا این دارو برای شما مناسب می‌باشد یا خیر.
این اطلاعات تنها خلاصه ای از اطلاعات عمومی در مورد این دارو است٬ و هرگز اطلاعات کاملی را در مورد امکان استفاده، هشدارها، احتیاط، تداخلات دارویی، عوارض جانبی، و یا خطراتی که ممکن است برای شما اتفاق بیوفتند را در اختیار شما قرار نمی‌دهد .
این اطلاعات توصیه های پزشکی نیست و جایگزین اطلاعاتی که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در اختیار شما قرار می‌دهد نمی‌باشد.
شما باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود٬ برای دریافت اطلاعات کامل در مورد خطرات و مزایای استفاده از این دارو صحبت نمایید.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد