لورکاسرین lorcaserin

0

لورکاسرین یا بلویک به بزرگسالان دارای اضافه وزن و یا چاق و دارای مشکلات پزشکی مرتبط با چاقی کمک میکند تا وزن خود را کاهش داده و دوباره وزن اضافه نکنند . لورکاسرین باید با کاهش کالری دریافتی و ورزش همراه باشد . این دارو در رده آگونیست های گیرنده سروتونین است و با تاثیر در قسمتی از مغز که به اشتها مربوط است (هیپوتالاموس)به شما احساس سیری میدهد .

لورکاسرین – صرفا با تجویز پزشک – میتواند برای درمان چاقی مرتبط با دیابت , کلسترول بالا و فشار خون بالا استفاده شود .(لورکاسرین بیماری های زمینه ای مثل دیابت را درمان نمیکند بلکه برای کنترل چاقی مرتبط با آن استفاده میشود)

این دارو با برند Belviq بلویک هم شناخته میشود .

نکات مهم

اگر بعد از 12 هفته از شروع مصرف حدود 5 درصد از وزن خود را از دست ندهید ممکن است این دارو برای شما مفید نباشد

مصرف لورکاسرین در زمان حاملگی و شیردهی ممنوع است .

این دارو برای افراد زیر 18 سال توصیه نمیشود .

عوارض جانبی لورکاسرین

موارد موقت : یبوست , خستگی , سردرد و سرگیجه و خشکی دهان

عوارض جدی که نیاز به مشاوره پزشک دارند : خونریزی و کبودی آسان , ترشحات سینه و یا تورم سینه , افکار عجیب و خطرناک , گیجی و مشکل در تمرکز , افسردگی ناگهانی , ضربان نا منظم قلب , مشکلات تنفسی , تورم مفاصل , پاها و دستها , تب ناگهانی

اگر همزمان با داروهای دیابت مصرف شود ممکن است باعث افزایش خطر کاهش قند خون گردد . علائم کاهش قند خون شامل عرق کردن ناگهانی , لرزش , گرسنگی شدید , گیجی و تاری دید ,ضربان سریع قلب است و در صورت بروز این نشانه ها با پزشک مشورت کرده تا میزان دارو تغییر یابد یا متوقف شود .

از عوارض نادر این دارو میتوان به نعوظ (برآمدن و سیخ شدن) آلت تناسلی بیشتر از 4 ساعت اشاره کرد که نیاز به قطع دارو و مداخله فوری پزشکی دارد . همچنین در صورت بروز علائم آلرژی مثل خارش و التهاب پوستی باید به پزشک مراجعه شود .

تداخل دارویی لورکاسرین

مصرف کابرگولین Cabergoline میتواند با لورکاسرین تداخل داشته باشد .

همچنین در صورت مصرف داروهای زیر پزشک خود را مطلع کنید :

دکسترومتورفان

لینزولید

لیتیوم

ترامادول

تریپتوفان

داروهای ضد افسردگی و ضد جنون

داروهای اختلال نعوظ

داروهای میگرن

آخرین ویرایش : 15 آذر 98

اولین بار در 2 دی ماه 92  منتشر شده

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد