کشف کوکایین , کتامین و آفت کش ها در حیات وحش آبزی بریتانیا

0

به تازگی کشف کوکایین , کتامین , انواعی از مواد آفت کش و دیگر مواد دارویی در بدن جانوران ساکن در آبراهه های بریتانیا باعث ایجاد نگرانی از تاثیر آلودگی های پنهان در حیات وحش شده است .

محققان در کینگز کالج لندن در همکاری با دانشگاه سافولک از پانزده نقطه واقع در اطراف منطقه سافولک Suffolk  واقع در شرق انگلستان نمونه برداری کرده و میزان آلودگی در حیات وحش را بررسی کردند .شامل نمونه هایی از میگو های آب های آزاد تا بررسی آلوده کننده های مختلف میکروسکوپی .

در این تحقیق در صد در صد نمونه های تست شده از میگو های آب های آزاد کوکایین یافت شد . همچین کتامین , آفت کش ها و سایر مواد شیمیایی به وفور در این نمونه گیری دیده شد .

به گفته محقق ارشد دکتر توماس میلر از کینگز کالج لندن ,  انباشت این مواد به صورت متمرکر نبوده و احتمال تاثیر مخرب کمی دارند ولی قطعا این یافته ها برای محیط زیست و به خصوص حیات وحش یک هشدار است .

این که این مشکل فقط در منطقه سافولک وجود دارد یا در کل بریتانیا یا حتی دور تر , همچنان در دست تحقیق است .

نکته دیگر در این تحقیق شیوع آفت کش های ممنوعه ای ست که در حال حاضر میدانیم تاثیرات مخربی بر اکوسیستم دارند .

دکتر بارون  از کینگز کالج اضافه میکند : وجود این میزان از مواد شیمیایی در حیات وحش بسیار غافلگیر کننده بود . ما انتظار این وضعیت را مناطق شهری مانند لندن داریم و نه در مناطق کوچکتر و روستایی و حوضچه های حاشیه ای .

https://www.independent.co.uk/environment/cocaine-ketamine-pesticides-shrimps-water-rivers-wildlife-uk-a8893281.html

 

 

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد