آیا بوسه برای سلامتی مفید است ؟

0

 

فقط یک بوسه که 9 ثانیه به طول می انجامد ، میتواند 80 میلیون باکتری را از فردی به فرد دیگر انتقال دهد.

طبق بررسی های انجام شده توسط پزشکان بر روی 21 زوج که دارای بیماری هایی مانند سرماخوردگی بودند، یافته اند کسانی که بوسه ی دهان به دهان را 9 بار در یک روز انجام میدهند ، به طور قابل توجهی بیشتر بیماری هایشان به یکدیگر انتقال میابد. پس از هربار بوسه مقداری از بزاق زوج را نمونه برداری میکردند ، برای بار دوم ، سوم ، چهارم… تا نهم نیز همین کار انجام میشد تا تمامی بزاق ها مورد آزمایش قرار گیرد.
محققان با این آزمایش ثابت کردند که بوسه در هر شرایطی مناسب نیست و باید زوج ها سعی کنند زمانی که دارای بیماری هستند کمتر یکدیگر را بوسه کنند تا به بهبودی کامل برسند.

البته بوسه فواید بسیار زیادی دارد که به برخی از آنها اشاره میکنیم :

-تاثیر بوسه بر جسم آدمی به اندازه دوی صد متر است . وقتی کسی را می بوسیم ۲۹ عضله فعال می شود
– همچنین بوسه ایمنی بدن را افزایش می دهد.
– بوسه تپش قلب را به ۱۵۰ ضربه در دقیقه و فشار خون را به ۱۸۰ میلیمتر جیوه افزایش می دهد.
– روانشناسان معتقدند زوج هایی که پس از چندین سال زناشویی هنوز یکدیگر را با عشق می بوسند رابطه ای پایدار و سالم دارند.
– بوسه بر طول عمر می افزاید و وقتی که دو نفر به لب های هم بوسه می زنند در آن لحظه کاملا با هم برابرند . احتمالا به همین دلیل بوسه نه تنها میل به همآغوشی را افزایش می دهد بلکه در آن لحظه

آدمی احساس می کند جهان امن است و تنها نیست و زندگی معنی پیدا می کند، بوسه در این مفهوم یک سنت چندین هزار ساله است.

-در تحقیقی که در سال ۱۹۹۷ در دانشگاه پرینستون انجام شد، محققان به این نتیجه دست پیدا کردند که مغز انسان دارای سلول های عصبی است که فرد را قادر می سازد تا در تاریکی لب های معشوقه اش را پیدا کند. تعجبی وجود ندارد که چرا بسیاری از زوج ها از بوسیدن یکدیگر در مکان های تاریک و کم نور لذت بیشتری می برند.

– پزشکان و روانپزشکان آلمانی در پی پژوهش های گسترده خود در این باره به این نتیجه رسیده اند که افرادی که هر روز صبح قبل از ترک کردن خانه، همسر خود را میبوسند کمتر دچار بیماری می شوند.

– دکتر آرتور سازبو یکی از افرادی که در این تحقیقات نقش فعالی داشته معتقد است یکی از دلایل اصلی موفقیت تعداد بسیار زیادی از افراد این است که روز خود را با یک نگرش مثبت و دلچسب شروع میکنند و چه چیز می تواند مانند یک بوسه در انسان یک نگرش مثبت ایجاد کند.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد