رابطه بهداشت مادران و اندازه نوزادان

0

 

بر اساس مطالعاتی٬ مادرانی که به تغذیه، سلامتی خود رسیده اند و مراقبت های دوران بارداری دریافت کرده‌اند و نوزادانی مشابه از نظر اندازه به دنیا آورده‌اند – بدون در نظر گرفتن تفاوت در نژاد، قومیت و یا جایی که آنها زندگی می کنند٬ مورد بررسی قرار گرفتند.

در این مطالعه، که بودجه آن توسط بنیاد بیل و ملیندا گیتس تامین شده بود، نزدیک به 60،000 حاملگی در هشت کشور در سراسر جهان، از جمله برزیل، چین، هند، ایتالیا، کنیا، عمان، انگلستان و ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس گزارش جدید تحقیقات این تیم از دانشمندان٬ تغذیه و بهداشت ضعیف در دوران بارداری مقصر اصلی تفاوت های بزرگ در رشد نوزادان و اندازه متوسط ​​نوزادان در سراسر جهان است.

این مطالعه 6 ژوئیه در مجله لانست، دیابت و غدد درون ریز منتشر شد . در حالی که مطالعه ارتباط عوامل مانند آموزش و پرورش مادر، بهداشت و تغذیه و اندازه نوزاد را در بر دارد ، طراحی نشده است تا ثابت کند که این عوامل باعث تغییر در اندازه نوزادان می‌شود.

محققان توضیح دادند در حال حاضر، تفاوت قابل توجهی در اندازه نوزادان در هنگام تولد در سراسر جهان وجود دارد. نوزادانی که از نظر سن و یا دچار سوء تغذیه هستند و یا در بدو تولد حاملگی خود کوچک هستند، معمولا توسط مشکلات بهداشتی کوتاه مدت و بلند مدت تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

زنان شرکت کننده در مطالعه در اوایل حاملگی تا زمانی که زایمان کردند ٬ برای اندازه گیری رشد نوزادان خود را مورد ببرسی قرار گرفتند. تجهیزات و روش ها در تمام هشت کشور به یک صورت استفاده شد. هنگامی که نوزادان متولد شده اند، طول و سر آنها نیز اندازه گیری شد.

محققان گمان می‌کنند که بهبود بخشیدن به آموزش و پرورش، بهداشت و تغذیه از زنان در سراسر جهان می‌تواند سلامت نوزادان را بهبود بخشد.

دکتر ذوالفقار Bhutta، از دانشگاه آقاخان، کراچی، پاکستان در انتشار این خبر در دانشگاه گفت: “این واقعیت که زمانی که مادر در سلامت کامل به سر می‌برد، بچه در رحم مادر به روش های بسیار مشابه در سراسر جهان رشد می‌کند٬ یک پیام فوق العاده مثبت از امید برای تمام زنان و خانواده های آنان است” .

Bhutta گفت: “این در مورد شانس سلامت و زندگی شهروندان آینده را در همه جای کره زمین افزایش ‌می‌دهد، اما فکر می کنم یک چالش و همچنین پیامدهایی از نظر راه ما در مورد بهداشت عمومی وجود دارد.” “همه افراد مسئول مراقبت های بهداشتی باید در مورد ارائه این مراقبت‌ها به بهترین شکل ممکن عمل کنند”

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد