آنتی بیوتیک های طبیعی

0

بدن نیازمند سم زدایی مداوم است تا عمر انسان افزایش یابد.

برای دفع کردن سمومی که طی زمان در بدن جمع می شود باید از راهکارهای مختلفی استفاده کنید که یکی از این راهکارها استفاده از سبزی های مفید است. در ادامه به این سبزی های آنتی بیوتیک بیشتر اشاره خواهیم کرد.

سیر

سیر به دلیل دارا بودن ترکیبات فراوان، یک سم‌زدای فوق‌العاده محسوب می‌شود. این ماده‌ غذایی کمک می‌کند تا سموم و مواد زائد به ویژه آلودگی‌هایی مانند سرب و جیوه از بدن خارج شوند. علاوه بر این، سیر دارای خواص ضدباکتریایی است برای همین می‌تواند روده‌ها را به خوبی تمیز کند.

 

خانواده‌ کلم 

خانواده‌ کلم مثل کلم سبز، گل کلم، کلم برگ و کلم بروکلی جزو بهترین سبزیجات موجود برای سم زدایی بدن هستند به خاطر اینکه کلم‌ها کبد را تحریک می‌کنند. می‌توانید انواع کلم‌ها را به صورت خام یا پخته شده در سالاد یا در غذاهای دیگر به صورت رنده یا خرد شده استفاده کنید.

سم زدایی با کلم
آنتی بیوتیک های طبیعی | کلم

جعفری

یک ضد عفونی کننده‌ عالی و ادرار آور بسیار خوب است. این سبزی معطر و البته پرطرفدار، عملکرد کلیه‌ها را تحریک می‌کند و نقش مهمی در دفع سموم بدن دارد. به غذاهایتان مثل سالادها، پاستاها و سوپ جعفری اضافه کنید. اگر یک دوره‌ سم زدایی جدی را شروع کرده‌اید آب جعفری فوق‌العاده است.

سم زدایی با جعفری
آنتی بیوتیک های طبیعی | جعفری

چغندر قند

چغندر قند نیز جزء مواد غذایی سم زدا محسوب می‌شود. در واقع چغندر قند حاوی «متیونین» است که به دفع مواد زائد بدن کمک می‌کند. «بتانین» موجود در آن باعث می‌شود که اسیدهای چرب موجود در کبد زودتر تجزیه شوند. اگر یک دوره سم زدایی در پیش گرفته‌اید، چغندر قند را به صورت خام با آب لیموترش و ورقه‌های نازک پیاز میل کنید.

سم زدایی با چغندر قند
آنتی بیوتیک های طبیعی | چغندر قند
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد