رابطه استعمال دخانیات با نزدیکی جنسی

1

 

قرارگرفتن در معرض دخانیات میتواند خطر ابتلا به ویروسهای مقاربتی را افزایش دهد.(ویروس پاپیلومای انسانی نوع 16)
آمار و ارقام منتشر شده توسط سیگار کشیدن و بهداشت نشان میدهد که حدود 10 میلیون بزرگسال در بریتانیا دخانیات استعمال میکنند که سالانه 100000 نفر آنها در خطر مرگ قرار میگیرند.

Hpv 16 پاپیلومای انسانی ، یک ویروس است که به طور معمول از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل میشود و 80 درصد منجر به سرطان گلو میشود.ویروس پاپیلوم انسانی (HPV یا Human Papillomavirus) ویروسی است که بیش‌تر از همه در طول آمیزش جنسی و از طریق تماس مستقیم بین پوست افراد انتقال می‌یابد.
بیش از 100 نوع یا سوش مختلف از HPV وجود دارد. اکثر مردان و زنانی که دچار این عفونت هستند از این موضوع بی‌اطلاع می‌باشند، زیرا در بدن آنها علائم یا مشکلات بهداشتی ایجاد نمی‌شود.
اما در برخی از موارد، انواع خاصی از HPV می‌توانند در قسمت‌های مختلف بدن باعث ایجاد زگیل (توده غیرطبیعی و غیرسرطانی بر روی پوست) بشوند. در موارد دیگر، انواع خاصی از HPV می‌توانند ضایعات پیش سرطانی (یعنی نواحی دارای بافت‌های غیرطبیعی) یا سرطان ایجاد نمایند.
به گفته موسسه ملی سرطان ، سرطان Hpv 5 درصد از کل سرطان های سراسر جهان را شکل میدهد.

محققان پزشکی دانشگاه جانس هاپکینز رابطه ای بین سیگار کشیدن و به وقوع پیوستن سرطان Hpv یافته اند.
برای این بررسی 6887 شرکت کننده در تغذیه و سلامت ملی مورد آزمایش قرار گرفتند که مشخص شد 2012 نفر از سیگاری ها آلوده ی این ویروس بودند.
دکتر کارول فخری Carol Fakhry ، محقق و سرپرست این مطالعه گفت : این نتایج ممکن است دلیل خوبی برای ترک سیگار افراد باشد.اما این را در نظر داشته باشید همیشه این ویروس از سیگار کشیدن مستقیم خود فرد وارد بدن نمیشود،بلکه ممکن است با استعمال دخانیات توسط شریک شما در روابط جنسی با شما وارد بدن شما شود.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
1 نظر
  1. جهانگیر صدیقی میگوید

    سلام عالی بود دستتان درد نکنه

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد